Mapy Google konečně přišly s dlouho očekávanou funkcí. Takhle ji zapnete

Ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl

17. ledna 2024 19:28

Pokud pravidelně využíváte navigaci od Google, možná jste již zažili nepříjemné situace při průjezdu delšími tunely. Google Mapy ale konečně přišly s řešením!

Během jízdy tunelem často dochází k výpadku GPS signálu, což dosud vedlo k nepřesnému nebo zcela nesmyslnému zobrazení aktuální polohy na displeji. To mohlo způsobit virtuální průjezd domy, zahradami nebo dokonce řekami a v neznámém prostředí mohlo dojít k ztrátě orientace.

Google Mapy nyní nabízí nové řešení této situace, uvedl server smartdroid.de. Aplikace umožňuje shromažďovat signály z bluetooth majáků umístěných ve vybraných větších tunelech, včetně například tunelu Blanka v Praze. Tím je zajištěno spolehlivější sledování polohy i v průběhu tunelového průjezdu.

Pro správnou funkci této funkce je však třeba aktivovat bluetooth lokátory v telefonu. Podmínkou je vlastnictví telefonu s operačním systémem Android, a následně přejít do nastavení aplikace Google Mapy.

Zde najdete možnost aktivace bluetooth lokátorů v tunelech pod položkou Nastavení navigace. Kromě toho je také nutné udělit aplikaci oprávnění k používání bluetooth. Po těchto krocích bude vaše jízda bezpečnější a pohodlnější, zejména při průjezdu tunelem.

Témata: Google Navigace