Itálie: Má turistům co nabídnout i v září? Podívejte se, kam vyrazit na pozdní dovolenou

Itálie, ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl

29. srpna 2023 21:34

Chtěli jste se vyhnout přeplněným plážím během léta a přemýšlíte, kam na jeho sklonku vyrazit? Září je skvělým měsícem na návštěvu Itálie, protože teploty jsou stále příjemné, turistické atrakce nejsou tak přeplněné jako v letních měsících a ještě si můžete užít slunečného počasí. 

Řím: Hlavní město Itálie je plné historických památek, jako je Koloseum, Římský fórum a Vatikán. Teploty jsou v září příjemné a můžete si užít procházky po krásných ulicích a náměstích.

Florencie: Toto město je kolébkou renesance a nabízí úchvatné umělecké poklady. Navštivte Uffizi galerii, katedrálu Santa Maria del Fiore a Ponte Vecchio.

Benátky: Září je ideální doba na návštěvu Benátek, protože horké letní dny ustupují a město je méně přeplněné. Projděte se po kanálech, navštivte náměstí sv. Marka a užijte si romantickou atmosféru.

Amalfijské pobřeží: Toto pobřeží je plné malebných vesnic, útesů a tyrkysově modrého moře. Nechte se unést krásnými výhledy, navštivte město Amalfi a městečko Positano.

Sicílie: Pokud máte rádi kombinaci krásných pláží, historie a kulinářských zážitků, Sicílie je skvělou volbou. Navštivte město Palermo, historickou vesnici Taormina a samozřejmě sopku Etnu.

Toskánsko: Kromě Florencie můžete v Toskánsku objevovat i další malebná města a vinice. Navštivte například Sienou, Pisu a San Gimignano.

Sardinie: Pokud hledáte krásné pláže a modré moře, Sardinie je pro vás ideální. Můžete relaxovat na plážích Costa Smeralda nebo objevovat přírodní krásy ostrova.

Cinque Terre: Toto pět malebných vesnic ležících na útesech je oblíbeným cílem turistů. Procházejte se po úzkých uličkách, užívejte si krásné výhledy a ochutnejte místní speciality.

Témata: Itálie cestování