Děti se zanedlouho vrátí do lavic. Co jim před začátkem školního roku nezapomenout pořídit?

Školství

Autor: Libor Frýdl

28. srpna 2023 17:03

Prázdniny utekly jako voda a už za pár dní se děti opět vrátí do školních lavic. Je proto načase jim pořídit vše, co bude potřeba. Víte, na co nezapomenout?

Ve výbavě každého žáka by neměly chybět sešity, papír a bloky, dále tužky, pastelky, fixy, propisky, gumy, ořezávátka, pravítka. Hodit se může i lepidlo, lepící pásky, barevné a korekční fixy, penály nebo pouzdra na psací potřeby.

Zkontrolujte také, jestli vaše dítě nepotřebuje novou tašku nebo batoh. Případně vyberte takový, který bude kvalitní i pohodlný. Myslete také na oblečení vhodné pro aktivity ve škole, např. sportovní oblečení na tělocvik a přezůvky nebo boty vhodné pro tělocvik.

Svačinová krabička nebo termoska na oběd se nikdy neztratí, hodit se může i láhev na pití. Zvažte pro plnění domácích úkolů i počítač, mobil nebo tablet, v závislosti na věku a požadavcích dítěte. 

Vhod také přijde diář nebo plánovač pro sledování rozvrhu a úkolů, kalendář školních prázdnin a akcí, výbava na kreslení nebo umělecké aktivity, hračky na přestávky a samozřejmě učebnice a knihy předepsané školou.

Témata: Školství