Čínský horoskop pro rok draka 2024: Komu se bude dařit?

Ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

10. února 2024 15:05

Na dnešek připadá Čínský Nový rok, začíná tak rok dřevěného draka. Komu bude tohle mytické stvoření přát? Obzvlášť ženy se mají na co těšit. Ať už pracují, nebo stojí o rozšíření rodiny! 

Tomu, co přinese rok dřevěného draka, se věnuje dokonce i americká CNN. Nový rok kombinuje prvky Jia a Chen. Právě na základě toho, co jednotlivé elementy představují, je možné odhadnout, co přinesou následující měsíce. 

"Jia symbolizuje dřevo a drak je velmi zemitým stvořením," podotkl konzultant Thierry Chow z Hong Kongu. "Vztah mezi dvěma elementy nám říká hodně o nadcházejícím roce. Říkáme, že dřevo omezuje Zemi. To znamená, že odvětví v 'dřevěné' kategorii pravděpodobně potlačí ty ostatní," vysvětlil. 

Expert vysvětlil, že k odvětvím se silnou přítomností dřeva patří kultura, floristika či vydávání tisku. "Panuje přesvědčení, že drak představuje silné a skvělé vedení. Mnoho lidí chce mít letos miminka," uvedl. 

Asii tak zřejmě čeká babyboom. Hvězdy mají zároveň vysílat ženskou energii. "Takže ženy převezmou iniciativu v mnoha oblastech," dodal Chow. 

Témata: horoskop Čína