Chystáte se navštívit Turecko mimo sezónu? Na těchto plážích se ohřejete i v září

Turecko, ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl

25. srpna 2023 13:57

Září je skvělým měsícem pro dovolenou v Turecku, když se letní horka mírní, ale teplo stále přetrvává. Podívejte se na několik tipů na pláže, kde si můžete užít teplé počasí i azurové moře.

Antalya: Konyaalti Beach

Antalya je jedním z nejoblíbenějších letovisek v Turecku a pláž Konyaalti je skvělým místem pro relaxaci. V září zde panují příjemné teploty a moře je stále dostatečně teplé na koupání. Pláž je písčitá a proslulá svými výhledy na horizont. Navštivte také blízké historické památky, jako je Hadriánova brána.

Bodrum: Pláž Gumbet

Bodrum je oblíbeným letoviskem pro ty, kteří hledají kombinaci krásné pláže a živé nočního života. Pláž Gumbet nabízí teplý písek a klidné vody. Zdejší bary a restaurace vytvářejí skvělou atmosféru pro večerní zábavu.

Marmaris: Pláž Icmeler

Marmaris je dalším populárním letoviskem s nádhernými plážemi. Pláž Icmeler je ideálním místem pro rodiny s dětmi, protože voda je mělká a klidná. Okouzlující horské scenérie kolem Marmarisu dodává dovolené jedinečný ráz.

Alanya: Pláž Cleopatra

Pláž Cleopatra v Alanyi byla pojmenována po legendární královně Kleopatře. Pláž je známá svým jemným pískem a teplými vodami. Tohle místo je ideální pro dovolenou plnou relaxace a koupání.

Side: Pláž Side Beach

Pláž Side Beach je ideálním místem pro ty, kteří chtějí nakombinovat opalování s poznáváním historie. Můžete si zde užít teplé vody a zároveň navštívit antické památky, jako je chrám Apollóna.

Fethiye: Pláž Oludeniz

Pokud hledáte pláž s úchvatnými výhledy, Oludeniz je tím pravým místem. Tento záliv je známý svou modrou lagunou a teplým mořem. Je také populární mezi milovníky vodních sportů.

Témata: Turecko