Albánie. Čechy neprobádaný turistický ráj je ideální místem pro podzimní dovolenou

Albánie, ilustrační fotografie.

Autor: Libor Frýdl

10. září 2023 15:56

Když se řekne "dovolená ve Středomoří", pravděpodobně vám na mysl přijde Řecko, Itálie nebo Španělsko. Ale co Albánie? Tato nádherná země na Balkáně se v posledních letech stává stále oblíbenější destinací pro cestovatele hledající krásné pláže, bohatou historii a autentickou kulturu, aniž by byli přeplnění turisty. Tady je několik důvodů, proč byste měli zvážit Albánii jako svou příští dovolenou.

Neposkvrněné pláže a krásné pobřeží

Albánské pobřeží na Jaderském moři se může pyšnit krásnými plážemi a čistými vodami. Mnoho z těchto pláží je stále nedotčených turistickým ruchem, což znamená, že si můžete užít poklidný den na pláži, aniž byste se museli rvát o místo. Pláže v oblasti Dhërmi, Ksamil a Jale jsou jen některými z mnoha skvostných míst, která můžete objevit. Pro milovníky potápění a šnorchlování nabízí Albánie také fascinující mořský svět s bohatým podmořským životem.

Pohostinnost místních obyvatel

Albánci jsou známí svou pohostinností a vřelým přístupem k návštěvníkům. Místní lidé vás rádi přivítají ve svých domech a podělí se s vámi o svou kulturu a tradice. Nečekejte luxusní resorty, ale můžete se těšit na jedinečné zážitky a skvělé pokrmy, které vám místní připraví.

Fascinující historie a kultura

Albánie má bohatou historii, která sahá až do doby antiky. Můžete navštívit starověké památky, jako jsou amfiteátry, chrámy a pevnosti. Města jako Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízejí fascinující pohled do minulosti. Můžete také objevovat tradiční albánskou kulturu, hudbu a tance během místních festivalů a oslav.

Cestování na rozpočet

Albánie je stále jednou z cenově dostupných destinací v Evropě. Ubytování, jídlo a doprava jsou zde dostupné za rozumné ceny, což znamená, že si můžete dovolit prodloužit svou dovolenou nebo si dopřát více zážitků a dobrodružství.

Malebné horské oblasti

Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, Albánie má také něco pro vás. Hory, jako jsou Prokletije a Dinarijské hory, nabízejí nádherné trekkingové trasy a úchvatné výhledy. Můžete se vydat na horské túry, objevovat krásné jezera a potoky, a užívat si čistý horský vzduch.

Bezpečnost a dostupnost

Albánie je obecně považována za bezpečnou destinaci pro cestovatele. Místní obyvatelé jsou vstřícní a ochotní pomoci. Doprava v zemi je také poměrně pohodlná, což vám umožní snadno se pohybovat po celé zemi.

Témata: albánie