Úrazy, které si nedovedete ani představit! Co zažili lidé na Štědrý den?

Vánoce

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

26. prosince 2018 18:08

Předpokládáte, že největším ohrožením vašeho zdraví o vánočních svátcích jsou kosti z kapra? Ublížit vám mohou i vánoční stromky a to opravdu všelijakým způsobem. Dost o tom vypovídají následující příběhy.

Málokdo z nás by zdobení vánočního stromku označil za nebezpečnou aktivitu. Kupříkladu osmadvacetiletá žena uklouzla z barové stoličky a pádem si přivodila vaginální trauma. Starší dáma zase spadla ze židle tak nešťastně, že jí větve vánočního stromku roztrhly nejen kalhoty, ale i konečník.

Stromky však umí ublížit i mužům, jeden osmadvacetiletý si odřel rohovku o větve umělého vánočního stromku. Rovněž vás však může pokousat hmyz při jeho rozbalování a najdou se i takoví jedinci, kteří jsou na ně alergičtí.

Úraz si lze přivodit rovněž při vaření štědrovečerní večeře. Například pětačtyřicetiletá žena si namohla rameno, když z trouby vytahovala krocana. Podobných zranění přitom hlásí zdravotnická zařízení každý rok desítky.

Dávejte pozor rovněž na nebezpečné dárky. Muž, který pod stromeček dostal nůž, se jej rozhodl použít na otevření těch dalších, ale přivodil se jen otevřenou ránu na ruce. Řezná zranění ale většinou o Vánocích souvisí s přípravou jídla, podobně jako po většinu roku.

Témata: Lidé Vánoce úrazy