V nákupním centru na pražském Chodově, kde není nutné se registrovat předem, se první den nechalo očkovat proti covidu-19 více než 600 lidí.

Ve druhém v pondělí otevřeném centru na hlavním nádraží to bylo 240 lidí, uvedli na twitteru zástupci Chytré karantény. V následujících dnech by měla být otevřena další centra na nádražích, zejména v krajských městech nebo v místě dopravních uzlů.

Už na otevření obou center v pondělí ráno čekalo několik desítek zájemců, zájem neustává ani dnes. Na hlavním nádraží se táhne ve vstupní hale dlouhá fronta. Podle denních dat o očkování z dnešního rána vakcínu Johnson & Johnson, kterou na hlavním nádraží podávají, dostalo v pondělí v metropoli 129 osob. Zřejmě tak někteří očkovaní ještě nejsou dohlášení. Celkem bylo v Praze v pondělí očkováno téměř 18.000 lidí. V celé zemi přes 91.000.

Na Chodově se mohou nechat očkovat lidé starší 16 let. Tamní centrum je otevřeno každý den od 10:00 do 20:00 v pracovní dny a do 19:00 o víkendu. Aplikují tam vakcínu Pfizer/BioNTech, které se podávají dvě dávky. Na nádraží je otevřeno od 07:00 do 19:00. Zdravotníci tam očkují jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson.

Témata:

očkování | stars24.cz

Vstoupit do diskuse