Dita Svobodová
stars24.cz

Chcete být na své svatbě opravdu originální? Slaďte vše do několika barevných tónů a nezapomeňte ani na svatební oznámení. Představte si, že vaši přátelé dostanou oznámení o vaší svatbě provedené v několika barevných tónech, a na svatbě zjistí, že nevěsta má ve stejném barevném provedení i svatební kytici. Tomu se říká dokonalý design.

Samozřejmě ne vždy se podaří vše tak dokonale sladit, ale je vždy vhodné, když písemná pozvánka na svatbu nebo jen sdělení, že se dva lidé vzali, odpovídá určitému stylu.  Skromná civilní svatba nevyžaduje okázalé svatební oznámení. Informuje společnost Pamas, která se zabývá výrobou fotografií, svatebních oznámení a foto - knih.

Svatební oznámení je tradiční zvyk

Svatební oznámení je jedna věc, ale víte, na co všechno při svatbě nezapomenout? Víte, že družičky i mládenci by měli mít stejné oblečení. Že je vhodné, aby měla nevěsta dvě stavební kytice? Je to proto, že kytici hází svobodným dívkám a která kytici chytí, do roka se vzdá. Ale aby měla nevěsta něco na památku, použije se alternativní kytice, kterou si nevěsta usuší. Důležitá je i výzdoba svatební kolony. Organizátoři většinou připraví výzdobu a domnívají se, že upevnit ji na auto bude hračka. Ale každé auto je jiné a na zvyk píchat špendlíky do gumového těsnění zapomeňte. Dnešní auta nic takového nemají.

Význam má i svatební přání

A co platí pro svatebčany nebo ty, kteří jen dostanou sdělení o svatbě? Ano, určitě nezapomeňte na svatební přání. Měli byste mu věnovat stejnou pozornost, jakou budoucí pár věnoval výběru oznámení. Nelze přání odbýt v e-mailu. Pokud dostanete papírové oznámení, vyžaduje se, abyste poslali i papírové svatební přání. Pokud jste přátelé nebo dobří známí, určitě se hodí připojit nějaké osobní sdělení, zajímavost či vtipnou radu. Ale nepouštějte se do nějakých intimností, je zvykem že se tato sdělení čtou před větší společností.  

Témata:

svatba | manželství | Lidé | stars24.cz

Vstoupit do diskuse