Češi v posledních letech hledají pro cuketu využití ve stále nových a nových pokrmech. Své místo může mít i v jídlech, která známe z italské kuchyně. Posuďte sami!

Špagety carbonara (4 porce: 3 žloutky, 50 g parmezánu, 100 ml smetany ke šlehání, sůl, pepř, 3 malé cukety, 320 g špaget)

V misce prošleháme 3 žloutky společně s parmazánem, smetanou ke šlehání, solí a pepřem. Cukety nakrájíme na tenké plátky a dvě minuty před koncem vaření přidáme k těstovinám, poté vše společně scedíme. Následně ihned promícháme se žloutkovým krémem a podáváme.

Rizoto (2 porce: lžíce olivového oleje a másla, cibule, česnek, slanina, 125 g rýže, 450 ml zeleninového vývaru, cuketa, čedar, sůl, pepř) 

Na pánvi rozehřejeme olej, přidáme cibuli a necháme změknout. Vzápětí přidáme česnek a slaninu a smažíme, dokud nezačne hnědnout. Nasypeme rýži a za stálého míchání ji restujeme. Po pěti minutách přidáme 150 mililitrů vývaru, po dalších pěti minutách opakujeme to samé. 

Nakonec přilijeme zbývající vývar, přidáme nastrouhanou cuketu a vaříme ještě několik minut, než rýže úplně změkne. Poté sundáme pánev z plamene, přidáme máslo a sýr. 

Témata:

Zelenina | Vaření, recepty | stars24.cz

Vstoupit do diskuse