Renata Schnabelová
stars24.cz

Tato otřesná událost se odehrála v Šanghaji přímo na přehlídkovém mole, uvedl tak britský server Daily Mail.

Podle něj trpěla mladá dívenka, Vlada Dzyuba (+14) z Ruska, meningitidou a byla na pokraji svých sil. Jenže kvůli tříměsíční smlouvě s čínskou módní společností, si dívka nemohla dovolit ani volno, ani lékařské ošetření. Tuto záhadnou otrokářskou smlouvu momentálně vyšetřuje moskevská policie a zkoumá, zda – li nedošlo k protiprávnímu jednání v rámci dětské práce. Oficiálně totiž měla, vzhledem ke své nemoci a věku, pracovat pouze tři hodiny týdně a samozřejmě měla mít plný nárok na lékařskou péči.

Předtím, než nebohá dívka zkolabovala přímo na přehlídkovém mole v Šanghaji, pracovala již šílených třináct hodin v kuse! Takový nápor její mladičké tělo nevydrželo a dívka se zhroutila. O dva dny později, kdy už se z kómatu neprobrala, v nemocnici bohužel zemřela.

Dail Mail také uvedl, že při posledním telefonátu s Vladinou matkou dívka brečela do telefonu a přála si vyspat se a odpočinout si. To jí bohužel nebylo dopřáno.

Tento smutný případ bohužel není jediným svého typu. Modelek, které zemřely, ať už přímo na mole, či mimo něj, jsou na světě desítky. Na dívky je totiž velmi často vyvíjen nátlak, aby měly extrémně štíhlou postavu a pracovaly co nejvíce, v často otřesných podmínkách. Podle mnoha agentů modelek, je totiž jen toto způsob, jak se dostat na vrchol kariéry a stát se supermodelkou.

Témata:

Vlada Dzyuba | Čína | modelky | stars24.cz

Vstoupit do diskuse