res
stars24.cz

Mikayla Holmgren je dvaadvacetiletá Američanka z Minnesoty, jenž trpí Downovým syndromem. Vůbec poprvé v americké historii všech soutěží krásy se tak zúčastnila takto postižená kráska a s prázdnou domů rozhodně nešla! Odnesla si totiž hned dvě ocenění! Stala se tak obrovským vzorem pro stejně či podobně hendikepované dívky.

Navzdory své diagnóze žije Mikayla velmi pestrým životem, již od svých šesti let závodně tančí a kromě studia se věnuje práci pro neziskovou organizaci.

Nutno říci, že na finále Miss USA vypadala Mikayla opravdu kouzelně. Dlouhé blond lokny a padnoucí šaty udělaly z této dívenky skutečně hvězdu. Možná právě svým skromným svým přístupem a úsměvem si získala porotu na největší soutěži krásy natolik, že ji obdařili titulem Miss sympatie.

Americkému deníku BuzzFeed.com se svěřila se slovy: ,,Když vyhlásili mé jméno byla jsem v šoku, rozplakala jsem se. Za mnou účastí v soutěži stojí spousta práce. S mámou jsme v poslední době neustále nakupovaly kosmetiku, zkrášlovadla a trénovaly můj výstup. No a podívejte se na mě teď!‘‘ žertovala Mikayla.

Závěrem řekla, že věří ve svou slibnou budoucnost. Doufá totiž, že se uchytí v modelingu a profesionálním tanci.

Témata:

Mikayla Holmgren | Miss USA | stars24.cz

Vstoupit do diskuse