Meteorologové nás již od října varují, že letošní zima bude obzvlášť dlouhá a teploty klesnou až pod neskutečných 25 stupňů pod nulou. Triky, jak se starat o to, aby Vaše vlasy v tomto počasí netrpěly a leskly se, jsme pro Vás sepsali již minulý týden. Co ale s pletí? Zde je několik věcí, které byste rozhodně v tomto ročním období dělat neměli!

Používat k odlíčení make-upu čistou vodu. Ačkoli se tento způsob čištění pleti zdá ze všech nejpřirozenější, v zimním období nám službu rozhodně neprokáže, naopak. Nejenže neodstraní všechno líčení z naší tváře, naše pleť bude navíc suchá a podrážděná. Komu se nechce utrácet za speciální odličovací přípravky určené přímo na zimu, postačí obyčejný pleťový krém či odličovací mléko.

Používat k odlíčení pouze tonikum. Tonika, která jsou dnes v obchodech k dostání, nám slibují hydratovanou pleť a krásný zářivý výsledek. Jenže tonikum je prvním, ale určitě ne posledním krokem v péči o pleť. Poté, co ho použijeme k odstranění zbytků make-upu, by mělo totiž následovat nanesení zklidňujícího krému, díky kterému splní tonikum své slibované výsledky. Bez krému to tedy prostě nepůjde!

Používat zasychající pleťové masky. Naše kůže je v zimě suchá již sama o sobě, proto pokud máme potřebu udělat si radost relaxační maskou na obličej, měla by být pouze na krémové bázi, tedy ta z těch, které nezasychají a nesloupávají se. Kouzlo udělá například domácí maska z medu, okurek a bílého jogurtu.

Co bychom měli naopak určitě dodržovat, abychom nevypadali jako omrzlí sněhuláci?

Hydratovat, hydratovat, hydratovat. I když si v tomto období naše těla více než kdykoli jindy odpočinou od pravidelného depilování, jelikož zimní kabáty a teplé kalhoty schovají vše, nesmíme zapomínat na nejzákladnější věc. Tou je samozřejmě používání tělových krémů, které nám v tomto nečase udělají velikou službu. Odborníci doporučují, abychom svá těla rozmazlovali krémy až dvakrát denně. Hydratovaná kůže bude méně náchylná k chladu a především vypadá zdravěji. Kdo maže, ten jede!

Nepřehánět to s koupáním. Tím samozřejmě nemáme na mysli to, abyste se myli jednou týdně! Obzvláště v zimě nás dlouhé koupele zbavují ochranného filmu, který přirozeně chrání naši pokožku. Takže do vany ano, ale ne na hodinu!

Témata:

Zima | pleť | Krása | ženy | stars24.cz

Vstoupit do diskuse