Netflix a Voyo mají v Česku další konkurenci! Co nabízí Prima+?

Ilustrační foto

Autor: ČTK

11. února 2023 19:43

Televizní skupina Prima spustila internetovou streamovací službu Prima+. Obsah je dostupný buď s reklamami, nebo za měsíční předplatné. Konkurentem je zejména služba Voyo televize Nova, ale i Netflix nebo HBO Max.

Nová služba nabízí vedle videoarchivu a živého vysílání i exkluzivní obsah Primy pod hlavičkou Prima+ originals. V současnosti má Prima vyrobených nebo ve výrobě 13 seriálů a celkem 28 projektů v předvýrobní fázi.

Prima+ je dostupná v omezeném rozsahu bezplatně s reklamou, nebo v plné verzi včetně exkluzivního obsahu s polovičním rozsahem reklamy za 99 korun měsíčně nebo zcela bez reklamy za 149 Kč měsíčně. Předplatné konkurenční Voyo od TV Nova vyjde na 159 Kč za měsíc.

Počet tuzemských předplatitelů internetových streamovacích televizních služeb se loni meziročně zvýšil přibližně o půl milionu na zhruba 1,9 milionu Čechů. Nejoblíbenější streamovací službou je dlouhodobě Netflix, který ale lokální čísla nezveřejňuje. Tuzemská služba Voyo za poslední dva roky navýšila počet předplatitelů v ČR a na Slovensku o 340.000 na asi 400.000 a do roku 2026 chce mít platforma v obou zemích dohromady milion uživatelů. Dalšími zástupci na trhu jsou HBO Max nebo Disney+.

Témata: TV Prima Netflix televize