Česká televize dnes v 09:00 spustí vysílání nové stanice ČT3. Chce jím pomoci seniorům, kteří mají kvůli šíření koronaviru zůstávat doma. Program se bude opírat o výběr z archivu, tematické magazíny i základní informační servis. Kanál ČT3 bude okamžitě dostupný v pozemním vysílání, v satelitu i kabelovém vysílání. Diváci najdou program pouze v novém standardu DVB-T2.

Podle televizního programu odstartuje vysílání "Životem na třetí", čtvrthodinkou informací a praktických rad. Následovat bude první díl seriálu Eliška a její rod, který vznikal v 60. letech. Dopoledne ještě budou moci zájemci poslouchat písně Karla Gotta a Karla Štědrého.

Po poledni pak ČT nasadila Nemocnici na kraji města nebo Televarieté, v odpoledních hodinách pak seriál Rozpaky kuchaře Svatopluka. První vysílací den skončí znovu lifestylovým magazínem Život na třetí v 17:25.

Jak již dříve řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák, prozatím půjde o provizorní vysílání. Televize na něj použije peníze, které nyní ušetří na výrobě programů, kterou musela zastavit. Kromě vysílání pro seniory připravila televize veřejné služby také vysílání pro děti.

Změny ve vysílání ČT se dotýkají veškeré výroby. Zastavila se nebo přerušila většina výroby pořadů. "Prioritně vyrábíme zpravodajství a formáty, které souvisí s aktuální situací. Všechno ostatní se přehodnocuje vzhledem k logistickým, personálním a dalším opatřením," sdělil před týdnem Filip Platoš z tiskového oddělení ČT.

Témata:

Česká televize | důchodci | televize | stars24.cz

Vstoupit do diskuse