Manželé Stodolovi: Hájek a Žáčková jako filmový pár sériových vrahů!

Jan Hájek a Lucie Žáčková jako filmoví manželé Stodolovi. 3

Autor: Pavel Krejčí

5. března 2024 10:18

Režisér Petr Hátle natočil snímek Manželé Stodolovi jako temný milostný příběh inspirovaný životy skutečného manželského páru sériových vrahů Jaroslava a Dany Stodolových, kteří společně vraždili osamělé seniory. V hlavních rolích se představujíí Jan Hájek a Lucie Žáčková. V českých kinech měl film premiéru 29. února, tedy během uplynulého týdne.

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy.

Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně. 

Manželé Stodolovi - trailer

Video: YouTube

"Stodolovi nejsou ve filmu jen vraždící monstra, to by bylo příliš jednoduché. Naznačovalo by to, že jsou totálně odlišní od nás, jiný 'živočišný druh'. Ale jsou to pořád lidé. Objevili a otevřeli v sobě manipulaci, násilí, vraždu - a systém je nezastavil. Podobně jako v průběhu válečného konfliktu, kdy selžou všechny instituce a najednou je 'všechno dovoleno', se z běžných občanů stávají sadisté a vrazi," přibližuje své hlavní postavy režisér Petr Hátle.

Film Manželé Stodolovi vznikl v produkci společnosti nutprodukce. Koproducentem je Česká televize – kreativní producent Jaroslav Sedláček. Film vznikl za podpory Státního fondu kinematografie, Audiovizuálneho fondu a Kreativní Evropy – MEDIA.

Témata: Manželé Stodolovi (film) filmy