Nové album americké metalové kapely Metallica s názvem 72 Seasons mohou zájemci slyšet 13. dubna, den před jeho vydáním, také ve vybraných českých kinech. Všech dvanáct nových skladeb o celkové délce 77 minut si budou moci fanoušci vychutnat i v prostorovém zvuku Dolby Atmos. Každou píseň bude doprovázet vlastní videoklip a komentář členů kapely.

"Pro fanoušky Metalliky je to obrovská příležitost slyšet nové album mezi prvními. Jsme nesmírně rádi, že můžeme být součástí tohoto historického globálního okamžiku - propojení Metalliky s jejími fanoušky prostřednictvím tohoto přenosu," uvedla Kymberli Fruehová ze společnosti Trafalgar Releasing, která se v minulosti postarala mimo jiné o kinodistribuci dokumentu S&M² mapujícího spojení Metalliky a symfonického orchestru ze San Franciska.

Z nového alba zatím Metallica zveřejnila skladby Lux Æterna, Screaming Suicide a If Darkness Had a Son. Název novinky 72 Seasons odkazuje k prvním formativním osmnácti letům lidského života.

Koncert Metalliky loni v červnu zakončil v pražských Letňanech festival Prague Rocks. Hlasité produkci aplaudovalo podle pořadatelů téměř 50.000 diváků. Další stovky lidí koncert sledovaly zpoza plotu.

Skupina Metallica v Česku hraje opakovaně, naposledy se v Praze představila v květnu 2019, kdy v Letňanech na koncertu svého turné WorldWired Tour nabídla nadšenému publiku písně ze své tehdy nové desky Hardwired...to Self-Destruct i staré hity. Podle pořadatelů tehdy dorazilo přibližně 70.000 návštěvníků.

Metalliku založil v roce 1981 v Los Angeles bubeník Lars Ulrich spolu se zpěvákem a kytaristou Jamesem Hetfieldem. Velký ohlas měly její desky Ride the Lightning z roku 1984 a Master of Puppets z roku 1986. Druhá z nich se stala prvním metalovým albem, které zařadila americká Kongresová knihovna do Národního registru nahrávek. Mezi hudební superhvězdy kapelu katapultovala deska Metallica (černé album) z roku 1991.

Témata:

Metallica | stars24.cz

Vstoupit do diskuse