Na Václavském náměstí v Praze se dnes uskuteční benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Na akci vystoupí například kapely Mig 21, Chinaski a Pražský výběr, Marie Rottrová a Tomáš Klus či hudebníci z České filharmonie. Výtěžek poputuje do sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina. Akci pořádá Česká televize. Obdobné koncerty se konají i na jiných místech v ČR.

Program na Václavském náměstí v 19:00 zahájí skupina Ahmed má hlad, o hodinu později začne přímý přenos na ČT1. Bez nároku na honorář vystoupí v Praze desítky umělců. Hodinu a půl trvajícím programem, jenž divákům zprostředkuje i náhled na aktuální situaci na Ukrajině či vhled do života Ukrajinců v Česku, provede dvojice Světlana Witowská a Daniel Stach.

Výtěžek koncertu poputuje do sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina. Organizace humanitární pomoc na Ukrajině poskytuje od roku 2014 a jakmile to situace umožní, soustředí se její týmy na zajištění nejzákladnějších potřeb – potravin a zázemí pro vnitřní uprchlíky. Člověk v tísni je připraven pomoci nejen na Ukrajině, ale v případě potřeby i v okolních zemích, pokud je zasáhne uprchlická vlna.

Diváci mohou sbírku podpořit zasláním DMS ve tvaru DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60 nebo DMS SOSUKRAJINA 90 na telefonní číslo 87 777 nebo darem na sbírkový účet 93209320/0300.

Obdobně iniciovala Česká televize minulý rok benefiční Koncert pro Moravu konaný na pražské Kampě s rekordním výtěžkem z dárcovských SMS zpráv na pomoc vesnicím postiženým tornádem.

Témata:

demonstrace na podporu Ukrajiny | Praha | stars24.cz