Netradiční předávání výročních Cen České hudební akademie Anděl, které se letos uskuteční bez přítomnosti diváků, odvysílá Česká televize 20. června na programu ČT1. V pořadu zazní téměř všechna původně oznámená hudební čísla. Předávání nejstarších tuzemských odborných hudebních cen se mělo uskutečnit již 31. března v pražském O2 universu, ale kvůli opatřením ohledně pandemie koronaviru se nemohlo konat.

"Nechtěli jsme se spokojit s pouhým vyhlášením výsledků v tiskové zprávě, natož se zrušením celého ročníku, zároveň však vzhledem k okolnostem nejsme schopni celou akci realizovat v původně plánovaném rozsahu," sdělila ČTK Lucie Hájková z pořádající agentury Luff Production.

Favoritem letošních Andělů je Vladimír Mišík, který s albem Jednou tě potkám získal šest nominací. Tři nominace má za svou desku Září hudební soubor Zvíře jménem podzim, po dvou nominacích mají Mirai s albem Arigató, Vypsaná fixa a jejich Kvalita a Berenika Kohoutová s deskou Holka roku nebo Beata Hlavenková se sólovou deskou Sně. První kolo hlasování skončilo 20. ledna. Celkově v něm pod dohledem notáře v 15 kategoriích hlasovalo 351 členů České hudební akademie, kterou tvoří hudební odborníci z řad novinářů, dramaturgů, pořadatelů koncertů i muzikantů, dosavadních držitelů Anděla.

V pořadu se objeví Chinaski, Mirai, Lenny, Vypsaná fixa, Klára Vytisková, Ben Cristovao, Marcell, Paulie Garand, Calin, Lake Malawi a další. "Rozhodli jsme se, že všechna hudební čísla natočíme v podobě live session na místech, kde budeme moct zachytit jejich současnou estetiku a unikátní atmosféru bez návštěvníků či diváků. Využíváme vypuštěného plaveckého bazénu, kostela, fotbalového stadionu, letiště nebo liduprázdné prostředí O2 areny a společně se zaznamenáváním unikátních hudebních vystoupení zároveň dokumentujeme dobu, ve které nebylo možné realizovat v podstatě žádné akce, předávání Cen Anděl nevyjímaje," sdělila Hájková.

Průvodkyní Andělů bude již dříve avizovaná Ewa Farna. "Protože nejsem moderátorka, chtěla jsem se inspirovat zahraničním předáváním cen, ale nenašla jsem žádné takové, které by se tomu našemu letošnímu podobalo. Bude to rozhodně jedinečné, a i když mám trochu obavy, ale na tento zcela jiný a nový koncept se upřímně těším. A jako zpěvačka si neodpustím ani zpívání. Pro Anděly jsme napsali speciální úvodní číslo, které vzniklo hned ve dvou verzích - ta původní totiž přestala být aktuální, a tak vznikla druhá verze, reagující na současnou situaci," podotkla Farna.

Témata:

Ceny Anděl | stars24.cz

Vstoupit do diskuse