V pražském Paláci Akropolis se ve společném projektu na jednom pódiu setkají zpěvačky Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva.

Vstupenky na pražský koncert se prodaly za 12 hodin. Projekt s podtitulem Spolu měl v pátek premiéru v plzeňském sále Depo 2015, další dvě vystoupení se uskuteční 18. prosince v Brně a o den později v Ostravě.

Nápad spojit tři zpěvačky s rozdílnými hudebními kořeny, které působí převážně samostatně, vznikl již v zimě 2016. Vzhledem k vytíženosti všech tří umělkyň se však uskuteční až nyní. "Jsem ráda, že jsme v mém nabitém programu nalezly čas na koncerty, a hlavně na společnou tvorbu, zkoušení a radost ze hry," uvedla Bittová.

Na koncertu zazní písně napsané nejen pro toto trio, ale také známé přearanžované skladby všech tří protagonistek. "Přemýšlely jsme, že do projektu přizveme ještě jiné hudebníky. Na první zkoušce to ale tak jiskřilo, že jsme se rozhodly vystačit si zcela samy," podotkla Načeva.

Bittová se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanějšími hudebníky alternativní scény. O Dusilové se mluví jako o jedné z nejlepších českých zpěvaček a Načeva jde vlastní cestou fúzí žánrů od šansonu po techno. Všechny tři interpretky i skladatelky vydávají ceněná alba.

Témata:

Iva Bittová (zpěvačka) | Lenka Dusilová (zpěvačka) | Monika Načeva | stars24.cz

Vstoupit do diskuse