Film Přání k narozeninám má oficiální trailer, do kin vstoupí v lednu

film Přání k narozeninám

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

8. listopadu 2022 17:18

Rodinná komedie Přání k narozeninám nepřipomíná loňský snímek Přání Ježíškovi náhodou. Stojí za ním stejní tvůrci i část herců. Příběh se tentokrát točí kolem jedné narozeninové oslavy, představí v hlavních rolích Veroniku Khek Kubařovou, Matěje Hádka, Evu Holubovou nebo Jaroslava Duška, a do kin vstoupí 19. ledna 2023.

„Náš film je v první řadě rodinnou komedií. Je příjemná, tak trochu romantická, tak trochu dobrodružná, tak trochu road movie, chvilkami i smutná… Prostě od všeho trochu. Jako v životě. Nechybí v ní napětí ani dynamika, ale také dojemné lidské momenty vycházející ze vzájemných vztahů jednotlivých postav,“ vysvětlil scenárista, střihač a producent snímku Adam Dvořák.

Příběh se odehrává během jedné narozeninové oslavy. Matka rodiny Líba chystá s manželem Arnoštem, bývalým policistou, oslavu svých narozenin. A jako každý rok si velmi zakládá na tom, že je celá rodina pohromadě. Jenže její syn Petr se rozhodne poprvé v životě neslavit s rodinou, vymluvit se na nemoc a odjet do Paříže. Jeho plány ale přeruší nečekaný příchod celé rodiny. Ve snaze zachránit situaci poprosí Petr kamarádku Veroniku, aby několik hodin hrála jeho přítelkyni. V tu chvíli začne kolotoč nedorozumění, výmluv, omylů a napětí. Petrova rodina postupně zjišťuje, že není všechno tak, jak se tváří. Každý z rodiny má svou teorii, čímž vznikne téměř detektivní zápletka. Každý se snaží zjistit, kdo je kdo, a kdo má s kým vztah. A do toho všeho se ztratí obě Veroničiny děti…

Scénář filmu napsal Adam Dvořák společně s režisérkou Martou Ferencovou. „Stejně jako předchozí Přání Ježíškovi bude tenhle film o přáních, která mají snad všichni. Každý si přece něco přeje. To je, kromě stejného týmu a několika herců, hlavní spojující prvek obou snímků. Do scénáře se dostaly vlastní zážitky Marty Ferencové i moje,“ osvětlil Dvořák. „Rozhodně to ale nejsou dva filmy jako série a ani na sebe volně nenavazují,“ dodal.

Scénář, který přináší situace, v nichž se jednotlivé postavy dostávají až do téměř absurdních situací, vycházel z reálných příběhů. „Skoro všechny role jsme psali dopředu na míru většině herců. Proto má hodně postav i vlastní civilní jména. Později jsem si uvědomila, jak obrovská výhoda to byla. Už při čtených zkouškách se do postav rychle dostali, perfektně k sobě ladili. Rodiny nebo dvojice vznikly naprosto přirozeně a automaticky, herecky i lidsky byli na jedné vlně. Mám z téhle „skládačky“ opravdu velkou radost,“ svěřila se režisérka a scenáristka snímku Marta Ferencová.

V hlavních rolích se ve filmu objeví Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Jaroslav Plesl, Veronika Khek Kubařová, Simona Babčáková, Matěj Hádek, Igor Orozovič, David Švehlík a Tomáš Klus. Přání k narozeninám produkuje společnost Movie Adama Dvořáka, premiéru bude mít 19. ledna 2023 a distributorem je společnost Bioscop.

Témata: film Přání k narozeninám