stars24.cz

Filmy a tvůrci, nominovaní na ceny Akademie filmových umění a věd (Oscary) za rok 2017, které budou předávány v pondělí ráno SEČ:

Nejlepší film:

Akta Pentagon: Skrytá válka - producenti Amy Pascalová, Steven Spielberg a Kristie Macosková Kriegerová; režie Steven Spielberg

Dej mi své jméno - producenti Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georgesová a Marco Morabito; režie Luca Guadagnino

Dunkerk - producenti Emma Thomasová a Christopher Nolan; režie Christopher Nolan

Lady Bird - producenti Scott Rudin, Eli Bush a Evelyn O'Neillová; režie Greta Gerwigová

Nejtemnější hodina - producenti Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruceová, Anthony McCarten a Douglas Urbanski; režie Joe Wright

Nit z přízraků - producenti JoAnne Sellarová, Paul Thomas Anderson, Megan Ellisonová a Daniel Lupi; režie Paul Thomas Anderson

Tři billboardy kousek za Ebbingem - producenti Graham Broadbent, Pete Czernin a Martin McDonagh; režie Martin McDonagh

Tvář vody - producenti Guillermo del Toro a J. Miles Dale; režie Guillermo del Toro

Uteč - producenti Sean McKittrick, Jason Blum, Edward H. Hamm Jr. a Jordan Peele; režie Jordan Peele

 

Režie:

Paul Thomas Anderson - Nit z přízraků

Greta Gerwigová - Lady Bird

Christopher Nolan - Dunkerk

Jordan Peele - Uteč

Guillermo del Toro - Tvář vody

 

Herec v hlavní roli:

Daniel Day-Lewis - Nit z přízraků

Timothée Chalamet - Dej mi své jméno

Daniel Kaluuya - Uteč

Gary Oldman - Nejtemnější hodina

Denzel Washington - Roman J. Israel, Esq.

 

Herečka v hlavní roli:

Sally Hawkinsová - Tvář vody

Frances McDormandová - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Margot Robbieová - Já, Tonya

Saoirse Ronanová - Lady Bird

Meryl Streepová - Akta Pentagon: Skrytá válka

 

Herec ve vedlejší roli:

Willem Dafoe - The Florida Project

Woody Harrelson - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Richard Jenkins - Tvář vody

Christopher Plummer - Všechny prachy světa

Sam Rockwell - Tři billboardy kousek za Ebbingem

 

Herečka ve vedlejší roli:

Mary J. Bligeová - Mudbound (Připoutaní k zemi)

Allison Janneyová - Já, Tonya

Lesley Manvilleová - Nit z přízraků

Laurie Metcalfová - Lady Bird

Octavia Spencerová - Tvář vody

 

Neanglicky mluvený film:

Čtverec - Švédsko, režie Ruben Östlund

Fantastická žena - Chile, režie Sebastián Lelio

L'insulte (Urážka) - Libanon, režie Zijád Duajrí

Nemilovaní - Rusko, režie Andrej Zvjagincev

O těle a duši - Maďarsko, režie Ildikó Enyediová

 

Nejlepší animovaný film:

The Breadwinner (Živitel rodiny) - režie Nora Twomeyová

Coco - režie Lee Unkrich a Adrian Molina

Ferdinand - režie Carlos Saldanha, Cathy Malkasianová a Jeff McGrath

Mimi šéf - režie Tom McGrath

S láskou Vincent - režie Dorota Kobielá a Hugh Welchman

 

Kamera:

Roger A. Deakins - Blade Runner 2049

Bruno Delbonnel - Nejtemnější hodina

Hoyte van Hoytema - Dunkerk

Dan Laustsen - Tvář vody

Rachel Morrisonová - Mudbound (Připoutaní k zemi)

 

Původní scénář:

Greta Gerwigová - Lady Bird

Emily V. Gordonová a Kumail Nandžiani - Pěkně blbě

Martin McDonagh - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Jordan Peele - Uteč

Guillermo del Toro a Vanessa Taylorová - Tvář vody

 

Scénář podle předlohy:

Scott Frank, James Mangold a Michael Green - Loganovi parťáci

James Ivory - Dej mi své jméno

Scott Neustadter a Michael H. Weber - The Disaster Artist (Katastrofální umělec)

Aaron Sorkin - Velká hra

Virgil Williams a Dee Reesová - Mudbound (Připoutaní k zemi)

 

Hudba:

Carter Burwell - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Alexandre Desplat - Tvář vody

Jonny Greenwood - Nit z přízraků

John Williams - Star Wars: Poslední z Jediů

Hans Zimmer - Dunkerk

 

Nejlepší píseň:

Mighty River - hudba a text Mary J. Bligeová, Raphael Saadiq a Taura Stinsonová; Mudbound (Připoutaní k zemi)

Mystery Of Love - hudba a text Sufjan Stevens; Dej mi své jméno

Remember Me - hudba a text Kristen Andersonová-Lopezová a Robert Lopez; Coco

Stand Up For Something - hudba Diane Warrenová, text Lonnie R. Lynn a Diane Warrenová; Marshall

This Is Me - hudba a text Benj Pasek a Justin Paul; Největší showman

 

Výprava a dekorace:

Paul Denham Austerberry, Shane Vieau a Jeffrey A. Melvin - Tvář vody

Nathan Crowley a Gary Fettis - Dunkerk

Dennis Gassner a Alessandra Querzolaová - Blade Runner 2049

Sarah Greenwoodová a Katie Spencerová - Kráska a zvíře

Sarah Greenwoodová a Katie Spencerová - Nejtemnější hodina

 

Kostýmy:

Consolata Boyleová - Viktorie a Abdul

Mark Bridges - Nit z přízraků

Jacqueline Durranová - Kráska a zvíře

Jacqueline Durranová - Nejtemnější hodina

Luis Sequeira - Tvář vody

 

Masky:

Kazuhiro Cudži, David Malinowski a Lucy Sibbicková - Nejtemnější hodina

Daniel Phillips a Lou Sheppardová - Viktorie a Abdul

Arjen Tuiten - Wonder (Obyčejná tvář)

 

Střih:

Jon Gregory - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Paul Machliss a Jonathan Amos - Baby Driver

Tatiana S. Riegelová - Já, Tonya

Lee Smith - Dunkerk

Sidney Wolinsky - Tvář vody

 

Zvuk:

Ron Bartlett, Doug Hephill a Mac Ruth - Blade Runner 2049

Christian Cooke, Brad Zoern a Glen Gauthier - Tvář vody

Gregg Landaker, Gary A. Rizzo a Mark Weingarten - Dunkerk

David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce a Stuart Wilson - Star Wars: Poslední z Jediů

Julian Slater, Tim Cavagin a Mary H. Ellisová - Baby Driver

 

Zvukové efekty:

Richard King a Alex Gibson - Dunkerk

Mark Mangini a Theo Green - Blade Runner 2049

Nathan Robitaille a Nelson Ferreira - Tvář vody

Julian Slater - Baby Driver

Matthew Wood a Ren Klyce - Star Wars: Poslední z Jediů

 

Vizuální efekty:

Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon a Joel Whist - Válka o planetu opic

Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan a Chris Corbould - Star Wars: Poslední z Jediů

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover - Blade Runner 2049

Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza a Mike Meinardus - Kong: Ostrov lebek

Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner a Dan Sudick - Strážci Galaxie Vol. 2

 

Celovečerní dokument:

Abacus: Small Enough to Jail (Malou banku nechte padnout) - režie Steve James

Icarus - režie Bryan Fogel

Poslední v Aleppu - režie Firás Fajjád a Soeren Steen Jespersen

Strong Island (Oběť z Long Islandu) - režie Yance Ford

Visages, villages (Tváře venkova) - režie Agnès Vardaová a JR

 

Krátkometrážní dokument:

Edith+Eddie - režie Laura Checkowayová

Heaven Is A Traffic Jam On The 405 (Skvěle se můžete cítit i v dopravní zácpě) - režie Frank Stiefel

Heroin(e) (Hrdinky) - režie Elaine McMillionová Sheldonová

Knife Skills (Kuchaři z basy) - režie Thomas Lennon

Silniční kontrola - režie Kate Davisová

 

Krátkometrážní animovaný film:

Dear Basketball (Milý basketbale) - režie Glen Keane

Lou - režie Dave Mullins

Negativní prostor - režie Max Porter a Ru Kuwahataová

Pohádky naruby - režie Jan Lachauer a Jakob Schuh

Zahradní party - režie Victor Caire a Gabriel Grapperon

 

Krátkometrážní hraný film:

DeKalb Elementary (Střelba na DeKalbově základce) - režie Reed Van Dyk

The Eleven O’Clock (Sezení v jedenáct) - režie Derin Seale

My Nephew Emmett (Můj synovec Emmett) - režie Kevin Wilson Jr.

The Silent Child (Příliš tiché dítě) - režie Chris Overton

Watu Wote (Musíte nás zabít všechny) - režie Katja Benrathová

Témata:

filmové ceny Oscar | film Tvář vody | stars24.cz

Vstoupit do diskuse