Filmy a tvůrci, nominovaní na ceny Akademie filmových umění a věd (Oscary) za rok 2019:

Filmové ceny Oscar 2019

Nejlepší film:

Le Mans '66 - producenti Peter Chernin, Jenno Toppingová a James Mangold

Irčan - producenti Martin Scorsese, Robert De Niro, Jane Rosenthalová a Emma Tillingerová Koskoffová

Králíček Jojo - producenti Carthew Neal a Taika Waititi

Joker - producenti Todd Phillips, Bradley Cooper a Emma Tillingerová Koskoffová

Malé ženy - producentka Amy Pascalová

Manželská historie - producenti Noah Baumbach a David Heyman

1917 - producenti Sam Mendes, Pippa Harrisová, Jayne-Ann Tenggrenová a Callum McDougall

Tenkrát v Hollywoodu - producenti David Heyman, Shannon McIntoshová a Quentin Tarantino

Parazit - producenti Kwak Sin-e a Pong Čun-ho

 

Režie:

Martin Scorses - Irčan

Todd Phillips - Joker

Sam Mendes - 1917

Quentin Tarantino - Tenkrát v Hollywoodu

Pong Čun-ho - Parazit

 

Herec v hlavní roli:

Antonio Banderas - Bolest a sláva

Leonardo DiCaprio - Tenkrát v Hollywoodu

Adam Driver - Manželská historie

Joaquin Phoenix - Joker

Jonathan Pryce - Dva papežové

 

Herečka v hlavní roli:

Cynthia Erivoová - Harriet

Scarlett Johanssonová - Manželská historie

Saoirse Ronanová - Malé ženy

Charlize Theronová - Bombshell

Renée Zellwegerová - Judy

 

Herec ve vedlejší roli:

Tom Hanks - A Beautiful Day in the Neighborhood (Nádherný den v sousedství)

Anthony Hopkins - Dva papežové

Al Pacino - Irčan

Joe Pesci - Irčan

Brad Pitt - Tenkrát v Hollywoodu

 

Herečka ve vedlejší roli:

Kathy Batesová - Richard Jewell

Laura Dernová - Manželská historie

Scarlett Johansson - Králíček Jojo

Florence Pughová - Malé ženy

Margot Robbieová - Bombshell

 

Zahraniční celovečerní film:

Corpus Christi - Polsko, režie Jan Komasa

Země medu - Severní Makedonie, režie Tamara Kotevská a Ljubomir Stefanov

Bídníci - Francie, režie Ladj Ly

Bolest a sláva - Španělsko, režie Pedro Almodóvar

Parazit - Jižní Korea, režie Pong Čun-ho

 

Nejlepší animovaný film:

Jak vycvičit draka 3 - režie Dean DeBlois

Kde je moje tělo? - režie Jérémy Clapin

Klaus - režie Sergio Pablos

Hledá se Yetti - režie Chris Butler

Toy Story 4: Příběh hraček - režie Josh Cooley

 

Kamera:

Rodrigo Prieto - Irčan

Lawrence Sher - Joker

Jarin Blaschke - Maják

Roger Deakins - 1917

Robert Richardson - Tenkrát v Hollywoodu

 

Původní scénář:

Rian Johnson - Na nože

Noah Baumbach - Manželská historie

Sam Mendes a Krysty Wilsonová-Cairnsová - 1917

Quentin Tarantino - Tenkrát v Hollywoodu

Pong Čun-ho a Han Čin-won - Parazit

 

Scénář podle předlohy:

Steven Zaillian - Irčan

Taika Waititi - Králíček Jojo

Todd Phillips a Scott Silver - Joker

Greta Gerwigová - Malé ženy

Anthony McCarten - Dva papežové

 

Hudba:

Hildur Gudnadóttirová - Joker

Alexandre Desplat - Malé ženy

Randy Newman - Manželská historie

Thomas Newman - 1917

John Williams - Star Wars: Vzestup Skywalkera

 

Nejlepší píseň:

I Can't Let You Throw Yourself Away - hudba a text Randy Newman; Toy Story 4: Příběh hraček

(I'm Gonna) Love Me Again - hudba a text Elton John a Bernie Taupin; Rocketman

I'm Standing With You - hudba a text Diane Warrenová; Zlom

Into The Unknown - hudba a text Kristen Andersonová-Lopezová a Robert Lopez; Ledové království II

Stand Up - hudba a text Joshuah Brian Campbell a Cynthia Erivoová; Harriet

 

Výprava a dekorace:

Bob Shaw a Regina Gravesová - Irčan

Ra Vincent a Nora Sopková - Králíček Jojo

Dennis Gassner a Lee Sandales - 1917

Barbara Lingová a Nancy Haighová - Tenkrát v Hollywoodu

I Ha-čun a Čo Won-u - Parazit

 

Kostýmy:

Sandy Powellová a Christopher Peterson - Irčan

Mayes C. Rubeoová - Králíček Jojo

Mark Bridges - Joker

Jacqueline Durranová - Malé ženy

Arianne Phillipsová - Tenkrát v Hollywoodu

 

Masky:

Kazu Hiro, Anne Morganová a Vivian Bakerová - Bombshell

Nicki Ledermannová a Kay Georgiouová - Joker

Jeremy Woodhead - Judy

Paul Gooch, Arjen Tuiten a David White - Zloba: Královna všeho zlého

Naomi Donneová, Tristan Versluis a Rebecca Coleová - 1917

 

Střih:

Michael McCusker a Andrew Buckland - Le Mans '66

Thelma Schoonmakerová - Irčan

Tom Eagles - Králíček Jojo

Jeff Groth - Joker

Jang Čin-mo - Parazit

 

Zvuk:

Gary Rydstrom, Tom Johnson a Mark Ulano - Ad Astra

Paul Massey, David Giammarco a Steven A. Morrow - Le Mans '66

Tom Ozanich, Dean Zupancic a Tod Maitland - Joker

Mark Taylor a Stuart Wilson - 1917

Michael Minkler, Christian P. Minkler a Mark Ulano - Tenkrát v Hollywoodu

 

Zvukové efekty:

Donald Sylvester - Le Mans '66

Alan Robert Murray - Joker

Oliver Tarney a Rachael Tateová - 1917

Wylie Stateman - Tenkrát v Hollywoodu

Matthew Wood a David Acord - Star Wars: Vzestup Skywalkera

 

Vizuální efekty:

Dan DeLeeuw, Russell Earl, Matt Aitken a Dan Sudick - Avengers: Endgame

Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepulveda-Fauser a Stephane Grabli - Irčan

Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones a Elliot Newman - Lví král

Guillaume Rocheron, Greg Butler a Dominic Tuohy - 1917

Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach a Dominic Tuohy - Star Wars: Vzestup Skywalkera

 

Celovečerní dokument:

Americká fabrika - režie Steven Bognar a Julia Reichertová

Jeskyně - režie Fáris Fajjád

Impeachment - režie Petra Costaová

Pro Samu - režie Vaad Kateabová a Edward Watts

Země medu - režie Tamara Kotevská a Ljubomir Stefanov

 

Krátkometrážní dokument:

In the Absence (V nepřítomnosti) - režie I Sung-čun

Learning to Skateboard in a Warzone If You're a Girl (Jak se naučit jezdit na skateboardu za války, když jste navíc holka) - režie Carol Dysingerová

Life Overtakes Me (Život mě předjíždí) - režie Kristine Samuelsonová a John Haptas

St. Louis Superman (Superman ze St. Louis) - režie Smriti Mundhrová a Sami Chán

Walk Run Cha-Cha (Jdi, utíkej, tanči cha-chu) - režie Laura Nixová

 

Krátkometrážní animovaný film:

Dcera - režie Darja Kaščejevová (Daria Kashcheeva)

Hair Love (Láska k vlasům) - režie Matthew A. Cherry, Everett Downing Jr. a Bruce W. Smith

Kitbull (Kotě, nebo pitbull?) - režie Rosanna Sullivanová

Mémorable (Na památku) - režie Bruno Collet

Sister (Sestra) - režie Sung S'-čchi

 

Krátkometrážní hraný film:

Bratři - režie Meryam Joobeurová

Nefta Football Club (Fotbalová klub Nefta) - režie Yves Piat

The Neighbors' Window (Okno u sousedů) - režie Marshall Curry

Saria - režie Bryan Buckley

Une soeur (Sestra) - režie Delphine Girardová

Témata:

filmové ceny Oscar | film Le Mans | stars24.cz

Vstoupit do diskuse