Zuckerberg toho má dost! Bude vůbec zápas v kleci s Muskem?

Mark Zuckerberg (majitel sítě Facebook)

Autor: Pavel Krejčí

14. srpna 2023 20:30

Mark Zuckerberg je rozladěný tahanicemi kolem jeho možného zápasu v kleci s Elonem Muskem. Vizionář naopak zakladatele Facebooku označil za zbabělce.

Pohár trpělivosti přetekl, když Musk navrhl tréninkový zápas v Zuckerbergově domě v Palo Alto v Kalifornii. "Myslím, že se všichni shodneme na tom, že to Elon nemyslí vážně. Je čas soustředit se na jiné věci," napsal podle BBC v neděli Zuckerberg na platformě Threads.

Zuckerberg zdůraznil, že Muskovi navrhl konkrétní datum jejich zápasu. Danu Whitemu, šéfovi organizace UFC, která propaguje smíšená bojová umění, nabídl zorganizování oficiálního zápasu. "Elon termín nepotvrdil, tvrdil, že potřebuje operaci a teď místo toho navrhuje trénink v mé zahradě," kritizoval Zuckerberg.

Muskovi vzkázal, že pokud bude mít vážný zájem o konkrétní termín a oficiální zápas, "ví, jak mě oslovit." Do té doby bude měřit síly s lidmi, "kteří to se sportem myslí vážně". Musk v reakci na své platformě X označil Zuckerberga za "zbabělce". 

Musk přitom ještě před pár dny oznámil, že plánovaný zápas mezi ním a Zuckerbergem se uskuteční v Itálii u některé z antických památek Říma. Zuckerberg na svém účtu na sociální síti Threads naznačil, že detaily ohledně zápasu sdělí, až se s Muskem dohodne na konkrétním plánu.

Oba zámožní podnikatelé se v červnu dohodli přes internet, že se utkají v zápase ve smíšených bojových uměních (MMA). Přesný termín a místo konání zatím nebyly stanoveny.

Musk dříve navrhoval, že zápas by mohl proběhnout v římském Koloseu, ale tato možnost byla vyloučena ze strany Itálie. Jeho plán je, aby všechno, co bude zachyceno kamerou, pocházelo z antického Říma, aby byla zachována historická atmosféra.

Jeho jednání s italskou premiérkou a ministrem kultury naznačuje, že bude hledat impozantní a vkusné místo pro očekávaný duel. V tom má zatím papírově navrch Zuckerberg, který se bojovým uměním věnuje, na rozdíl od Muska. 

Témata: Mark Zuckerberg Elon Musk MMA (Mixed Martial Arts)