Zlepšení vztahů mezi Harrym s Meghan a Kate? Experti řekli, co si o tom myslí!

Meghan Markle 4

Autor: Libor Frýdl

4. července 2024 11:45 | Aktualizováno: 4. července 2024 17:42

V zlepšení vztahů mezi princem Harrym a jeho manželkou Meghan Markle na jedné straně a princem Williamem a Kate Middleton na straně druhé už téměř nikdo nevěří. Podle královského experta jsou rány, které Harry a Meghan způsobili, tak hluboké, že jim William a Kate možná nikdy neodpustí.

Bývalý královský zpravodaj Charles Rae tvrdí, že vztah mezi Williamem a Harrym je nyní velmi napjatý. Má také jasný názor na to, kdo by měl usmíření iniciovat: "Myslím, že je na vévodovi a vévodkyni ze Sussexu, aby udělali první krok. Zda by to William a Kate přijali? Velmi pochybuji," uvedl Rae v show The Sun Royal Exclusive.

Harry a Meghan, kteří se vzdali královských povinností a odstěhovali se do USA, způsobili mnoho problémů, zejména po rozhovoru s Oprah Winfrey, jejich show na Netflixu a vydání Harryho knihy Náhradník. Podle Rae je šance na usmíření velmi malá.

Podle Rae se William nyní zabývá jinými důležitými záležitostmi, včetně péče o svou manželku a tři děti. "Každý rozkol v rodině je velmi smutný, ale dělat to před zraky veřejnosti je mnohem horší než řešit problémy v soukromí," dodal Rae.

Harry podle Rae způsobil mnoho bolesti různým členům královské rodiny, včetně svého otce, bratra a švagrové. Rae si nemyslí, že by mohla situaci zlepšit nějaká třetí osoba, a má podezření, že jedním z důvodů je sama Meghan. Expert ji neviní ze všeho, ale domnívá se, že její činy situaci nepomáhají.

William v posledních letech čelil mnoha obtížím, včetně ztráty své babičky Alžběty II., zatímco jeho otec Karel III. a jeho manželka Kate se potýkali se zdravotními problémy.

Napjatý vztah s bratrem Harrym je poznamenán několika náročnými momenty, jako například 8. září 2022, kdy zemřela královna ve věku 96 let na zámku Balmoral ve Skotsku. William, Edward, Andrew a Sophie Wessex spěchali, aby byli přítomni, zatímco Harry dorazil na rozloučenou samostatně. 

Témata: Meghan Markle Princ Harry