Zlata Adamovská slaví "65"! A stále má jako herečka konkrétní ambice

Zlata Adamovská a Jitka Čvančarová 3

Autor: Pavel Krejčí

9. března 2024 11:38

Gratulace přijímá od dnešního rána Zlata Adamovská, která v sobotu 9. března slaví půlkulaté 65. narozeniny. My se samozřejmě připojujeme a přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně štěstí a zdraví! 

Zlata Adamovská patří k velmi populárním českým herečkám, pomohly k tomu hlavně úspěšné televizní seriály. V 90. letech to byly nejprve Hříchy pro pátera Knoxe, v novém tisíciletí pak následovala Ordinace v růžové zahradě.

Pražská rodačka má za sebou například i dlouhé angažmá v Divadle na Vinohradech. Loni ale přiznala, že má stále ambice, co se divadla týká. "V komerčním divadle se potýkám s lehčím žánrem. Byla bych teď vděčná za nějakou roli, kde bych si mohla hrábnout do duše," nechala se slyšet v rozhlasovém pořadu Blízká setkání.

Čtěte také

Tehdy také zavzpomínala na herecké příležitosti, které měla. "Točila jsem s režisérskými osobnostmi a vždycky jsem se snažila odnést si ze spolupráce maximum, načerpat pro další práci to nejlepší. Ale s každou rolí jste stejně zase na začátku a práce je to nekonečná," podotkla.

Adamovská je už přes deset let vdaná za kolegu Petra Štěpánka. V minulosti byla manželkou Radka Johna, s nímž má dvě děti: dceru Barbaru a syna Petra.

Témata: Zlata Adamovská Petr Pavel