Zendaya vyrazila na premiéru Duny v kovovém obleku. Internet šílí!

Zendaya

Autor: Libor Frýdl

17. února 2024 12:18

Na premiéru svého nového filmu, druhého dílu Duny, se Zendaya (27) rozhodla pro opravdu unikátní model. Představila se publiku v robotickém oděvu od Thierryho Muglera z jeho couture kolekce z podzimu 1995.

V roli bojovnice Chani se Zendaya na londýnskou premiéru oblékla do modelu, který připomínal sexy brnění. Rýsující se stehna, ňadra i zadek, všechny tyto části byly součástí samotného oděvu, stejně jako vysoké stříbrné kozačky a dlouhé rukavice.

Fanoušci však pro tento designový kousek neměli příliš pochopení. Někteří ho srovnávali s kyberženou ze seriálu Torchwood. Jak píší zahraniční média, jiní naopak její nadšení pro scifi žánr ocenili, a oblek tak rozdělil veřejnost na dva tábory. 

Dalším pak padl do oka více druhý hereččin model, ve kterém dorazila na večírek po premiéře. Byl tak odlišný, jak jen může být. Jednoduché dlouhé černé šaty a klasické lodičky se špičkou.

Duna je vědeckofantastický román, který napsal americký autor Frank Herbert. Poprvé byl publikován v roce 1965 a odehrává se v daleké budoucnosti a vypráví příběh o planete Arakis, známé také jako "Duna", která je pouštní planetou obydlenou různými frakcemi a kmeny.

Hlavním prvkem příběhu je droga zvaná "melange" nebo také "koření", která má různé schopnosti, včetně zvyšování lidských smyslů a prodlužování života.

Duna je považována za jedno z nejvýznamnějších děl vědecké fantastiky a má silný vliv na žánr. Román byl adaptován do různých forem médií, včetně filmů, televizních seriálů, her a komiksů. 

O zatím poslední filmovou inscenaci se postaral slavný režisér Denis Villeneuve, jehož druhý díl filmové ságy na motivy první knihy přijde do kin 29. února.

Témata: Zendaya