Zemřela známá herečka Simona Postlerová (†59)

Simona Postlerová

Autor: Pavel Krejčí

5. května 2024 15:45 | Aktualizováno: 5. května 2024 15:50

Českou hereckou obec zasáhla během prvního květnového víkendu velmi smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřela známá herečka Simona Postlerová. O jejím úmrtí informoval Nadační fond Dvojka srdcem na sociální síti. 

"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás dnes v noci navždy opustila divadelní, filmová a dabingová herečka a také od samého začátku patronka našeho nadačního fondu Simona Postlerová," uvedla nadace, jejíž představitelé vyjádřili upřímnou soustrast pozůstalým.

Podle informací deníku Blesk zesnula ve svém bytě na pražských Vinohradech. "Na uvedené adrese jsme zasahovali u přirozeného úmrtí  ženy, nejednalo se o smrt s cizím zaviněním," řekl listu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Postlerová se narodila do herecké rodiny, obor sama vystudovala na DAMU. Působila v Národním divadle či v Divadle na Vinohradech. Zahrála si v řadě úspěšných televizních seriálů, například v Ordinaci v růžové zahradě či Chlapcích a chlapech. Úspěšná byla také v dabingu. V roce 2002 obdržela Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za snímek Vtip. 

Témata: Simona Postlerová úmrtí