Zemřela hvězda (†72) Pomády!

Olivia Newton-John, Susan Bucknerová a Jamie Donnelly ve scéně z filmu Pomáda (Grease 1978).

Autor: Jan Novák

8. května 2024 19:04

Do světa hollywoodských snímků a hereckých svět zasáhla velmi smutná zpráva. Herečka Susan Bucknerová, známá především díky své roli roztleskávačky Patty Simcox ve slavném muzikálovém snímku "Pomáda!", nás opustila ve věku 72 let.

Podle magazínu People, herečka zemřela 2. května obklopená svými nejbližšími. Příčina jejího úmrtí však zatím není známa. „Světlo, které přinesla do každé místnosti, bude navždy chybět,“ uvedla její dcera Samantha Mansfield. „Byla kouzelná a měla jsem velké štěstí, že jsem ji mohla nazývat nejlepší kamarádkou,“ dodala. 

V roce 1971 Susan Bucknerová získala titul Miss Washington a reprezentovala tento stát na soutěži Miss America. Později se připojila k taneční a pěvecké skupině a v roce 1977 se proslavila rolí roztleskávačky Patty Simcox v Pomádě. S koncem 80. let ukončila svou hereckou kariéru.

Film "Pomáda" z roku 1978 je kultovní muzikálovou komedií, která si získala oblibu po celém světě. Jednou z jeho zajímavostí je to, že je adaptací stejnojmenného divadelního muzikálu, který měl premiéru na Broadwayi v roce 1972. Film byl režírován Randallem Kleiserem a produkoval ho Allan Carr. "Pomáda" se rychle stal ikonickým představením, které získalo velkou popularitu díky svému výraznému stylu, energickým písním a nezapomenutelným postavám.

Další zajímavostí je obsazení filmu. Hlavní role Dannyho Zuka a Sandy Olssonové hráli John Travolta a Olivia Newton-John. Tato dvojice se stala ikonickou a jejich chemie na plátně přispěla k úspěchu filmu. "Pomáda" také představila řadu talentovaných herců, včetně Jeffa Conawaye, Stockard Channing, Dinah Manoff a také Susan Bucknerové, kteří si získali srdce diváků svými výkony a písněmi plnými energie.

Čest její památce!

Témata: Susan Bucknerová film Pomáda úmrtí