Zemřela Emmanuele Debeverová (†60): Depardieu je monstrum, tvrdila!

Emmanuelle Debeverová

Autor: Pavel Krejčí

14. prosince 2023 17:07

Ve věku 60 let zemřela francouzská herečka Emmanuelle Debeverová. Podle médií došlo k jejímu úmrtí už v předchozím průběhu prosince v Paříži. Debeverová byla mezi prvními ženami, které obvinily herce Gérarda Depardieua ze sexuálního napadení. 

Britský deník Guardian napsal s odvoláním na zprávy francouzských médií, že Debeverová zřejmě spáchala sebevraždu. Pařížská prokuratura nicméně zahájila vyšetřování jejího úmrtí, policie má prozkoumat okolnosti, které k němu vedly. 

Šedesátiletá herečka zemřela po týdenní hospitalizaci ve středu 6. prosince, informoval deník Liberátion, přičemž citoval její sestru. Předchozí informace datovaly úmrtí o den později, kdy francouzská televize shodou okolností znovu odvysílala její obvinění směrem k Depardieuovi. 

Debeverová jej obvinila ze sexuálního napadení ve facebookovém příspěvku v roce 2019. K incidentu mělo dojít při jízdě kočárem během natáčení filmu Danton. Jednoho z nejslavnějších francouzských herců označila za monstrum. "Jeho tlustá pazoura proklouzla pod mou sukni, abych se - jeho slovy - 'začala cítit lépe'... neumožnila jsem, aby k tomu došlo," uvedla tehdy.

Obvinění se stalo součástí investigativního dokumentu, který 7. prosince odvysílala stanice France 2. Před kamerou promluvila například i herečka Helène Darrasová, která tvrdí, že ji Depardieu sexuálně napadl během natáčení filmu Disco z roku 2007. 

Debeverová patřila k velkým hvězdám francouzské kinematografie v 80. letech. V Dantonovi polského režiséra Andrzeje Wajdy si zahrála mladou manželku revolučního lídra. V roce 1983 ztvárnila postiženou dceru despotického otce v psychologickém thrilleru Un jeu brutal.

Témata: Emmanuelle Debeverová Gérard Depardieu Francie úmrtí