Zemřela Barbara Haščáková (†43), slavná zpěvačka skupin MC Erik & Barbara a Maduar!

Barbara Haščáková

Autor: Libor Frýdl

3. prosince 2023 15:29

Ve věku pouhých 43 let zemřela na americké Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková. Hudební ikona z 90. let se proslavila coby zpěvačka skupin MC Erik & Barbara a Maduar.

MADUAR - Do it

Video: YouTube

Zpěvačka zemřela už 22. listopadu na Floridě, kde dlouhodobě žila. Její smrt podle TV Markíza potvrdil bratr zesnulé umělkyně Andrej Haščák. Ten uvedl, že lékaři v nemocnici Memorial Hospital ve městě Sarasota, kde žila, určili jako příčinu smrti náhlou cévní mozkovou příhodu.

"Poslední rozloučení s Barbarou se uskutečnilo v úterý 28. listopadu na místní římskokatolické faře. Komorní akt se konal v přítomnosti nejbližší rodiny a úzkého okruhu přátel. V následujících týdnech budou její tělesné pozůstatky přeneseny v urně na Slovensko, pohřbena bude v našich rodných Košicích," uvedl Haščák.

MC Erik & Barbara - U Can't Stop

Video: YouTube

Zpěvačku delší dobu trápily zdravotní problémy se slinivkou břišní, její úmrtí ale bylo pro celou rodinu šokem. "Odešla bez bolesti," uvedla pro agenturu TASR truchlící rodina s tím, že hudba, zpívání a komponování byly její život a naplňovaly ji. Svou osobitostí, charakteristickým hlasem a písněmi rozdávala lásku věrným fanouškům.

"Její písně a hlas tu pro nás zůstávají a budou nám ji připomínat. Děkujeme všem, kteří na ni myslí s láskou zejména v těchto dnech a dají nám možnost vyrovnat se s touto zdrcující skutečností v soukromí," uvedla rodina.

MC Erik & Barbara - Save The Jungle

Video: YouTube

Barbara Hasčáková se narodila v prosinci 1979 v Košicích a nejprve působila ve skupině Maduar, odkud se spolu s Erikem Arestou v roce 1995 oddělili a vytvořili duo MC Erik & Barbara. Společně kralovali diskotékám po celé Evropě. 

Album U Can't Stop se stalo bestsellerem v celé Evropě, duo slavilo úspěch s písní Save the Jungle a reprezentovali Slovensko na soutěži Eurovize. O něco později zaznamenali ohromný úspěch také v Japonsku. Mezi jejich další slavné písně patří Summer Nights '95, Keď príde láska, Sen nebo Do it z produkce skupiny Maduar.

Témata: MC Erik Barbara Haščáková