Zemřela afropopová hvězda Zahara (†36): Miloval ji celý kontinent!

Zahara

Autor: Pavel Krejčí

12. prosince 2023 16:55

Oceňovaná jihoafrická zpěvačka Zahara, vlastním jménem Bulelwa Mkutukana, zemřela ve věku pouhých 36 let. O úmrtí hudebnice, která se věnovala žánru Afro-pop, informovalo jihoafrické ministerstvo kultury. Smutnou zprávu rozšířila dále velká světová média v čele s BBC.

Zahara zemřela v pondělí v nemocnici v Johannesburgu. Ministr kultury Zizi Kodwa uvedl, že byla hospitalizována kvůli potížím s játry, přičemž vláda asistovala její rodině. "Zahara a její kytara mají neuvěřitelný a trvalý vliv na jihoafrickou hudbu," uvedl Kodwa na sociální síti X. 

Rodina potvrdila úmrtí zpěvačky na jejím oficiálním instagramovém profilu. "Jako legendární postava ve světě hudby se svým neuvěřitelným darem a vášní pro hudbu ovlivnila životy milionů lidí. Zanechává po sobě nesmazatelnou stopu," uvedli pozůstalí. 

Hudebnice se v roce 2019 rozhodla otevřeně promluvit o svém boji se závislostí na alkoholu. Blízcí v listopadu sdělili, že byla přijata do nemocnice. Spoluobčany při té příležitosti vyzvali, aby se za ni modlili. 

Zaharu proslavilo album Loliwe z roku 2011, které ji proslavilo po celém africkém kontinentu. Od té doby vydala další čtyři alba. Písničkářka se vyslovovala proti násilí na ženách v Jižní Africe, protože se sama stala jeho obětí. O své hudbě říkala, že slouží k útěše zlomených duší, které potřebují uzdravit. 

Témata: Zahara úmrtí