Zemřel Pavel Ploc. Česká sportovní legenda se dožila 80 let

Ilustrační fotografie.

Autor: Libor Frýdl

4. února 2024 17:51

Český sport zasáhla smutná zpráva o úmrtí dvojnásobného olympionika a člena Síně slávy Českého biatlonu Pavla Ploce, který ve věku 80 let prohrál boj s vážnou nemocí. 

Informoval o tom web biatlon.cz. Pavel Ploc, 24násobný mistr republiky, měl původně v plánu zúčastnit se letošního mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, ale tuto událost bohužel nestihl.

Pavel Ploc byl průkopníkem českého biatlonu a startoval na dvou olympijských hrách. V Grenoblu obsadil 15. místo, zatímco o čtyři roky později v Sapporu dosáhl 47. pozice.

Mezi lety 1965 a 1974 se účastnil pěti mistrovství světa, kde se v individuálním závodě nejlépe umístil na osmém místě.

V roce 1969 byl blízko medaile ve štafetě, když český tým skončil čtvrtý. Tento výsledek dlouho odolával českým mužům na MS, než se jim loni v Oberhofu podařilo dosáhnout podobného úspěchu.

Pavel Ploc také zaznamenal 24 titulů mistra republiky na domácí scéně. V roce 2016 byl společně se štafetovými kolegy uveden do Síně slávy Českého biatlonu.

Jeho odkaz pokračuje skrze jeho dva syny, z nichž Pavel je dvojnásobným olympijským medailistou ve skoku na lyžích a Tomáš reprezentoval v severské kombinaci.  

Témata: Pavel Ploc úmrtí