Zemřel Miroslav Imrich (†71) z Tanga či Abraxasu: Našli ho na vlakové trati!

Miroslav Imrich

Autor: Jan Hrabě

6. května 2024 8:44

Českou hudební scénu zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 71 let zemřel zpěvák Miroslav Imrich, který se proslavil působením v kapelách Tango a Abraxas. Podle dostupných informací nepřežil srážku s vlakem. 

O úmrtí zpěváka informovala skupina Abraxas. "Bohužel zemřel Míra Imrich, významný člen naší skupiny. Užili jsme si spolu hodně hezkých chvil. Nezbývá než ti popřát hodně štěstí na tvojí další cestě," uvedla kapela v neděli na facebooku.

Imricha našel mrtvého policejní vrtulník s termovizí na železniční trati mezi pražskou Uhříněvsí a Kolovraty v noci z pátku na sobotu, uvedl server novinky.cz. Zpěvák předtím odešel z jedné z pražských nemocnic a bylo po něm vyhlášeno pátrání, do kterého se zapojily desítky strážců zákona. Podle webu zemřel po srážce s vlakem, a to nedaleko místa, kde přišla o život Iveta Bartošová. 

Imrich působil mezi lety 1977 až 1983 ve skupině Abraxas, která vznikla krátce předtím. Rok po konci tohoto angažmá zakotvil v Tangu, díky kterému vstoupil do širšího povědomí veřejnosti, protože kapela vystupovala v televizi v hudebních pořadech pro mladé. Tango se rozpadlo v roce 1988. Další Imrichova kariéra už nebyla tak úspěšná. 

Témata: Miroslav Imrich úmrtí