Zemřel Martin Hruška (†56), známý divadelní a filmový herec

Martin Hruška

Autor: Jan Hrabě

10. června 2024 11:33

Českou hereckou obec zasáhla o uplynulém víkendu smutná zpráva. Ve věku pouhých 56 let zemřel herec a někdejší šéf činohry Jihočeského divadla Martin Hruška. Právě divadlo v sobotu informovalo o jeho pátečním skonu. 

"Milý Martine, máváme Ti do hereckého nebe a vzpomínáme na Tebe nejen s úctou, ale především s láskou. Je nám upřímně líto, že letos před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově nás už znovu nerozesměješ jako vodník Čochtan v muzikálu Divotvorný hrnec," uvedlo Jihočeské divadlo na facebooku.

Hruška začínal s divadelním herectvím v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, než se v roce 1993 stal výraznou posilou činoherního souboru Jihočeského divadla, jehož představitelé ho označili za talentovaného herce i zdatného režiséra. Později následoval přesun do pražského Divadla pod Palmovkou.

Českobudějovický rodák byl také známou osobností filmového a televizního dabingu. Zahrál si rovněž ve filmech, konkrétně v Poupatech či Teambuildingu, nebo v seriálech, například v Ulici, Modrém kódu nebo Policii Modrava. 

Témata: Martin Hruška (herec) úmrtí