Zemřel bubeník kapely AC/DC Colin Burgess (†77)!

Colin Burgess

Autor: Libor Frýdl

16. prosince 2023 19:39

Hudební svět zasáhla tragická zpráva. Ve věku 77 let zemřel bubeník z původního složení slavné kapely AC/DC Colin Burgess. Příčina úmrtí je zatím neznámá.  

"Se zármutkem jsme se doslechli o smrti Colina Burgesse. Byl naším prvním bubeníkem a velmi respektovaným hudebníkem. Šťastné vzpomínky, rockuj v pokoji, Coline," napsali členové kapely na Instagramu.

AC/DC, australská rocková kapela založená v Sydney v roce 1973, se stala jedním z největších a nejvlivnějších aktů v historii rockové hudby. Jejich energický a dravý zvuk, spojený s nezaměnitelným riffem kytaristy Angus Younga a charakteristickým hlasem zpěváka Bon Scotta a později Brian Johnsona, získal srdce milionů fanoušků po celém světě. AC/DC je považována za jednu z nejlepších hard rockových a heavy metalových kapel všech dob.

AC/DC byla založena bratry Malcolmem a Angusem Youngovými, kteří byli syny skotských imigrantů. Jejich první nahrávky zaznamenaly úspěch v Austrálii, ale průlom na světové scéně nastal s vydáním alba "High Voltage" v roce 1975. Šlo o první z mnoha úspěšných alb, která skupina vydala během své kariéry.

Jednou z klíčových charakteristik AC/DC je nezaměnitelný styl, který kombinuje razantní kytarové riffy s přímými a energickými texty. Angus Young, který se objevuje na pódiu v uniformě školního chlapce, je ikonickým obličejem kapely. Jeho výrazné kytarové sóla, včetně slavného "Thunderstruck" a "Back in Black," se stala legendárními mezi fanoušky rockové hudby.

V roce 1980 nastal smutný okamžik, když zemřel zpěvák Bon Scott. AC/DC však rychle našli náhradu v Brianu Johnsonovi. Album "Back in Black," vydáno v témže roce, se stalo jedním z nejprodávanějších alb v historii a přineslo kapele mezinárodní uznání. Brian Johnson si upevnil své místo v AC/DC a nadále zpíval s kapelou až do současnosti.

Témata: Colin Burgess skupina AC/DC