Zemětřesení ve StarDance: Vrátí se Chlopčík do poroty?

Porotci StarDance

Autor: Libor Frýdl

16. dubna 2024 18:38

Zemětřesení ve StarDance je velkým tématem posledních dní. Tlak diváků je zejména kvůli nečekanému konci Zdeňka Chlopčíka velký, vnímat to musí i nejvyšší vedení České televize. Mohlo by na produkci ještě zatlačit ohledně personálních změn? 

Generální ředitel ČT Jan Souček dostal v podcastu Ptám se já serveru Seznam Zprávy dotaz, jak to vypadá s návratem Jakuba Železného do vysílání. Následnou odpověď nečekaně stočil i k populární taneční show.

"Jako nedávám lidem ze zábavy zadání, koho bych si představoval v porotě StarDance, tak ode mě kolegové ze zpravodajství nedostávají zadání, jaká jména bych si představoval jako moderátory Událostí, Událostí, komentářů nebo jiných pořadů. Takže já respektuju redakční svobodu a oni potom na oplátku musí unést tu odpovědnost za výsledky," řekl šéf televize.

Souček evidentně narážel i na diváckou kritiku rozhodnutí produkce, která se po dvanácti řadách rozhodla rozloučit se Zdeňkem Chlopčíkem. V podzimní třinácté sérii jej v porotě nahradí Jan Tománek, který v minulé řadě tančil s herečkou Ivanou Chýlkovou.

Nejde přitom o jedinou personální změnu. Potvrzený je také konec hlavního choreografa Marka Zelinky, který se rozhodl v projektu nepokračovat. Diváky alespoň může těšit, že se nadále počítá s moderátory Markem Ebenem a Terezou Kostkovou. 

Témata: StarDance