Zdena Hadrbolcová (†86): Na poslední rozloučení dorazili Bohdalová nebo Vyskočil

Smuteční oznámení.

Autor: Jan Hrabě

30. listopadu 2023 15:57

Ve Velké obřadní síni v pražských Strašnicích se ve čtvrtek odpoledne konalo poslední rozloučení s herečkou Zdenou Hadrbolcovou, která zemřela v pondělí 20. listopadu ve věku 86 let. Rozloučit se s ní dnes přišli mnozí herečtí kolegové. 

Obřad pro kolegy a veřejnost se konal od 15 hodin pod záštitou Herecké asociace. Do Strašnic se přijeli se zesnulou kolegyní rozloučit například Jiřina Bohdalová, Ivan Vyskočil, Dana Batulková, Petr Kolečko, David Prachař či Ljuba Krbová. Slova se během posledního rozloučení v obřadní síni chopili herečka a malířka Iva Hüttnerová a herec Miloslav Mejzlík. 

Hadrbolcová absolvovala studia na DAMU, kde později vyučovala na katedře autorské tvorby. Působila na řadě pražských divadelních scén, například v Divadle pod Palmovkou, Divadle Na zábradlí, Divadle komedie nebo v Rokoku.

Filmografie zesnulé herečky čítá více než stovku filmů a řadu televizních seriálů. Divákům se v uplynulých letech zapsala do paměti především jako pekařka Růženka v nekonečném seriálu Ulice. 

O úmrtí herečky informoval deník Blesk, který připomněl, že Hadrbolcovou postihla loni před Vánocemi mozková příhoda. Od té chvíle vyžadovala nepřetržitou péči v léčebně dlouhodobě nemocných, kde také naposledy vydechla. 

Témata: Zdena Hadrbolcová úmrtí