Zbyšek Pantůček se pohřešuje už od minulého týdne. Rodina netuší, kde může být

Zbyšek Pantůček 2

Autor: Pavel Krejčí

7. září 2023 15:55

Policisté v tomto týdnu vyhlásili pátrání po herci a dabérovi Zbyšku Pantůčkovi, jenže se ukazuje, že rodina jej pohřešuje výrazně déle. Nikdo přitom nemá ponětí, kam chtěl umělec vyrazit. 

Rodina viděla naposledy hledaného před deseti dny. "Pohřešovaný svému synovi sdělil, že bude cestovat. Od té doby se však rodině neozval, má nedostupný mobilní telefon a do místa bydliště se doposud nevrátil," uvedla středočeská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová podle webu TN.cz. 

Pátrání bylo vyhlášeno v úterý. Hledaný je podle zveřejněného popisu vysoký mezi 175 a 185 centimetry, střední postavy a má šedé vlasy a modré oči. Policisté informovali veřejnost, že není ozbrojený ani nebezpečný.

Pantůček pochází z umělecké rodiny, jeho rodiče byli zpěváci. On sám absolvoval konzervatoř, po které působil v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého. Později byl členem divadelní společnosti Háta.

Plzeňský rodák je lidem známý především jako dabér, který propůjčil hlas například animovaným postavičkám z Toy Story či Madagaskaru. Diváci jej mohou znát také z televizních seriálů, například Kriminálka Anděl, Přístav nebo Krejzovi. 

Témata: Zbyšek Pantůček pohřešované osoby Policie ČR