Zbyšek Pantůček dnes slaví 56. narozeniny. Kolegové se obávají nejhoršího

Zbyšek Pantůček 2

Autor: Libor Frýdl

28. září 2023 17:37

Po dabérovi Zbyšku Pantůčkovi pátrá policie bezvýsledně už měsíc. Dnes přitom slaví 56. narozeniny, jeho kolegové už ale ztrácí naději, že ho ještě uvidí.

Své rodině řekl, že plánuje cestovat, několik týdnů o něm ale nikdo neví. Zbyšek Pantůček dnes slaví 56. narozeniny, ale blízkým se stále neozval. A jeho kolegové se začínají obávat nejhoršího.

"Vím, že měl řadu let psychické problémy. A někdy se i stalo, že takto zmizel, ale nikdy to nebylo na tak dlouhou dobu, proto jsou z toho všichni takoví nesví. Doufáme, že se to brzy nějak vyřeší a že se Zbyšek někde objeví," řekl TN.cz herec Aleš Háma.

Bohdan Tůma prozradil, že Pantůček bojoval s démony v hlavě, které zaháněl pitím. "Slyšel jsem ale od spousty lidí, že byl na alkoholu. A ve spojení s antidepresivy to je nebezpečné. Podle jeho partnerky to trvalo několik let a ten stav se bohužel postupně stupňoval k horšímu," řekl webu Extra.cz. 

Čtěte také

"Nedejbůh, jestli se kvůli ztrátě všech příležitostí nerozhodl jít tou nejhorší cestou, místo aby nastoupil léčení. Najednou není a nikdo nevíme, co s tím dělat. A já se moc bojím, že naděje v zázrak se postupem času prudce snižuje," dodal.

Pátrání bylo vyhlášeno několik dní po jeho zmizení. Podle popisu je zveřejněného popisu vysoký mezi 175 a 185 centimetry, střední postavy a má šedé vlasy a modré oči. Policisté informovali veřejnost, že není ozbrojený ani nebezpečný.

Pantůček pochází z umělecké rodiny, jeho rodiče byli zpěváci. On sám absolvoval konzervatoř, po které působil v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého. Později byl členem divadelní společnosti Háta.

Plzeňský rodák je lidem známý především jako dabér, který propůjčil hlas například animovaným postavičkám z Toy Story či Madagaskaru. Diváci jej mohou znát také z televizních seriálů, například Kriminálka Anděl, Přístav nebo Krejzovi. 

Témata: Zbyšek Pantůček