Záchranná brzda pro Jaromíra Soukupa! Jak mu "pomohl" soud?

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor) 3

Autor: Jan Hrabě

27. února 2024 19:03

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

Firma v návrhu na vyhlášení moratoria uvedla, že má závazky za více než 991 milionů korun. O nejnovějším vývoji informoval server iRozhlas.cz, podle kterého Soukup chce ochranu zejména před společností Knowlimits Group, která už zahájila vymáhání pohledávek prostřednictvím exekutorů. S moratoriem nicméně souhlasí věřitelé s nadpoloviční většinou závazků. 

Soukup argumentoval tím, že již dříve byla vyhlášena individuální moratoria, díky nimž firma získala ochranu před Knowlimits Group a také společností Barrandov Studio. Podmínkou bylo zahájení preventivní restrukturalizace do 14. února. 

Podnikatel přiznal, že k tomu do poloviny právě končícího měsíce nedošlo, protože se nepovedlo odložit splatnost některých závazků. Firma se následně dostala do platební neschopnosti, proto zažádala o tříměsíční ochranu před všemi věřiteli. 

Barrandov Televizní Studio má v plánu podání insolvenčního návrhu i návrhu na povolení reorganizace. "Firma v tuto chvíli sestavuje reorganizační plán, který zamýšlí předložit věřitelům k hlasování ještě před zahájením insolvenčního řízení," sdělil Soukup.

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) TV Barrandov soudy