Yvonne Přenosilová a syn: Jak se jmenuje a bude na pohřbu?

Yvonne Přenosilová (autor: Adam Zivner)

Autor: Pavel Krejčí

13. září 2023 10:10

V pondělí zasáhla Česko velmi smutná zpráva o úmrtí zpěvačky a moderátorky Yvonne Přenosilové. Zemřela ve věku 76 let. Pozůstalí se již chystají na pohřeb, který proběhne v Praze. Chybět na něm nebude ani její nejbližší potomek. 

Když zpěvačka po podpisu petice Dva tisíce slov emigrovala, začala pracovat u aerolinek British Airways. Právě v rámci zaměstnání se seznámila s advokátem Andreasem von Schuckmannem. Vzali se v roce 1978, o rok později se jim narodil syn Max. Jeho rodiče se rozvedli v polovině 80. let. 

Max podle informací serveru lidovky.cz nemá chybět na čtvrtečním pohřbu své matky na Novém židovském hřbitově v Praze. Obřad začne ve 14 hodin, povede ho vrchní zemský rabín Karol Sidon.

Čtěte také

Přenosilová se objevila v režisérské prvotině Miloše Formana nazvané Konkurs. Ačkoliv tehdy místo v Semaforu nezískala, později v divadle vystupovala se skupinou Olympic. Následně byla členkou nově vzniklého divadla Apollo, kde působil například Karel Gott. 

S hudbou se podívala i do několika zahraničních zemí, v roce 1965 vyrazila na třítýdenní pobyt v Londýně. V britské metropoli si zazpívala v rozhlase, nazpívala gramodesku, uspořádala dva úspěšné koncerty a vystoupila v televizi. Zdálo se, že má našlápnuto k velké kariéře, jenže přišel rok 1968, podpis petice Dva tisíce slov a emigrace. 

Pražská rodačka strávila dalších 26 let v Mnichově, než se v roce 1994 vrátila do Česka. V Německu nejprve pracovala u aerolinek British Airways, později se stala redaktorkou Svobodné Evropy a spolupracovala zde mimo jiné s Karlem Krylem. 

Témata: Yvonne Přenosilová