William abdikuje, Harry se rozvede. Nová předpověď nevypadá pro královskou rodinu dobře!

Karel III. s rodinou na oficiálních fotografiích. 4

Autor: Libor Frýdl

11. května 2024 9:27

Jaká budoucnost čeká britskou královskou rodinu? Zajímavé odpovědi nabízí umělá inteligence (AI). Francouzští novináři z Paris Match si pomocí ní zaspekulovali o možném scénáři vývoje jejich životů.

Podle umělé inteligence princ William abdikuje, Harry se rozvede a z Kate, kterou aktuálně trápí rakovina, se stane královna matka. Jestli tomu tak bude ukáže až čas, faktem je, že minimálně o rozvodu Meghan a Harryho se hovoří už delší dobu. Nic ale zatím nenasvědčuje, že by k němu mělo dojít.

V zákulisí královské rodiny se také mluví o tom, že zdravotní problémy podnítily panovníka k tomu, aby se začal věnovat otázce nástupnictví dříve, než bývá zvykem. Úředníci předpokládali, že touto záležitostí se budou zabývat nejprve po 80. narozeninách krále. 

I expert Tom Quinn potvrdil, že plány nástupnictví se běžně řeší až později. "To, že s tím začali už teď, může naznačovat, že Charlesova rakovina je nebezpečnější, než jsme se domnívali," poznamenal pro britský list Mirror. 

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác k diagnóze. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Panovník již zahájil léčbu onkologického onemocnění.

"Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pokračuje ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Témata: královská rodina (gbr)