Vše bylo jinak! Nové odhalení o jméně dcery Harryho a Meghan!

Lilibet Diana Mountbattenová-Windsorová na první fotografii

Autor: Libor Frýdl

20. února 2024 20:01

Tvrdí se, že Harry a Meghan dali své dceři jméno Lilibet podle přezdívky, kterou měla v dětství královna Alžběta II. (†96). Podle nejnovější knihy to ale není pravda a zesnulá britská královna se údajně dokonce pořádně naštvala.

Královský pár veřejně tvrdil, že panovnice jim dala povolení k tomu, aby své dceři Lilibet dali jméno podle přezdívky, kterou měla Alžběta II. v dětství.

To však podle knihy Charlese III: New King, New Court od Roberta Hardmana nebyla pravda. Podle informací, které citoval deník Daily Mail, byla královna po těchto tvrzeních Harryho a Meghan naštvaná tak, jako nikdy předtím.

Dvojice přitom několikrát podotkla, že by toto jméno bez jejího zvolení své dceři nikdy nedali. Jak se ale zdá, bylo tomu přesně naopak!

Svatba Meghan a prince Harryho se konala v květnu 2018 na královském hradě Windsor. Obřad, vnímaný jako symbol moderní, multikulturní a multirasové Británie, byl přítomný královskou rodinou a mnoha celebritami.

Meghan si během této výjimečné události oblékla bílé šaty od britské návrhářky Clare Waight Kellerové a zdobila je diamantovou tiárou vyrobenou pro královnu Marii v roce 1932.

Princ Charles ji doprovázel k oltáři, protože její otec nemohl dorazit z důvodu zdravotních problémů. Na svatbě byli přítomni i královna Alžběta II., princ Philip a Meghanina matka Doria Raglandová.

Tímto spojením se stala vévodkyní ze Sussexu a pozornost médií i veřejnosti zaměřila na tuto moderní a na královskou rodinu netradiční členku.

Témata: Princ Harry Meghan Markle Lilibet Diana Mountbattenová-Windsorová