Vražda Victorie Velvet (†40): Tělo zpěvačky je v Česku, chystá se pohřeb!

Victoria Vera Blyth

Autor: Libor Frýdl

22. června 2024 15:51

Tragická smrt zpěvačky Victorie Velvet, po svatbě známé jako Victoria Blyth, otřásla Českem i Tureckem, kde umělkyně žila se svým manželem Davidem Thomasem Blythem a jejich třemi dětmi ve vile v Ankaře. Tělo zpěvačky bylo nyní převezeno do Prahy a chystá se její pohřeb.

Server super.cz uvedl, že z Turecka bylo nejprve do Skotska převezeno tělo Victoriina manžela Davida Thomase Blytha a poté do Prahy přicestovalo také tělo zpěvačky.

Její maminka a sestra Alexandra se nyní starají o její tři děti, čtrnáctiletého Davida, desetiletou Annabelle a čtyřletého Zacharyho, a poslední rozloučení připravují na příští týden.

Jak ale server uvedl, nebude veřejné. "Na přání rodiny, která se chce důstojně rozloučit se zesnulou, půjde o soukromý obřad v kostele," uvedl zdroj obeznámený se situací v rodině.

Podle serveru má být vstup do kostela pečlivě hlídaný a pozváni budou pouze zpěvaččini nejbližší. 

Podle tureckých médií předcházela vraždě hádka mezi manželi. Situaci zhoršuje fakt, že jejich tři děti byly svědky tragédie. Pomoc zavolal jejich čtrnáctiletý syn David. Kromě něj měli ještě desetiletou dceru Annabelle a nejmladšího syna Zacharyho, který se narodil v roce 2020. 

"Dvojice se začala z neznámého důvodu hádat v noci na 11. června. Hádka rychle přerostla v bitku, při které manžel vytáhl pistoli, zastřelil svou ženu a poté spáchal sebevraždu. Jejich děti byly v té době doma. Jedno z nich vypovídalo, že hádka začala kvůli maminčiným textovým zprávám," uvádějí turecké servery Turkyie Gazetesi a Hurriyet.

Victoria byla oblíbená nejen v Česku, ale i v Turecku, kde podporovala rozvoj turecko-českých vztahů a angažovala se v charitě. Založila organizaci Runkara, která pořádala sportovní akce včetně půlmaratonu. Společně se svým manželem, skotským ropným podnikatelem, organizovala společenské a sportovní akce, což jim umožnilo být součástí společenské smetánky. Turecká média označila tragédii za "šok v Ankaře".

Témata: Victoria Vera Blyth