Vražda rappera Tupaca Shakura: Případ, který řešila celá Amerika, je blízko rozuzlení

Tupac Shakur (2pac)

Autor: Pavel Krejčí

30. září 2023 11:14

Hip-hopová hvězda byla zastřelena v roce 1996, když její černé BMW zastavilo na semaforech v ulici poblíž Las Vegas Strip. Zastřelil ji dosud neznámý vrah, když bylo Tupacovi teprve 25 let.

Hip-hopová hvězda považovaná za jednoho z nejvlivnějších rapperů všech dob byla zastřelena ve městě Nevada v září 1996. Střelce se však dosud nepodařilo identifikovat a případ od té doby frustroval vyšetřovatele a fascinoval veřejnost. Informuje CNN.

Američtí vyšetřovatelé se nyní přiblížili k vyřešení vraždy legendárního rappera Tupaca Shakura. Toho před 27 lety postřelil vrah, když rapperovo auto zastavilo na křižovatce. O šest dní později Tupac v nemocnici zemřel. Identitu vraha se nikdy nepodařilo zjistit.

Kriminalisté v pátek v Las Vegas zadrželi a obvinili Duana Keithe Davise, který byl v devadesátých letech známý jako gangster s přezdívkou Keefe D. Dům jeho ženy prohledali policisté letos v červenci. Nyní velká porota v Nevadě obvinila dnes již 60letého Duana Davise z vraždy s použitím střelné zbraně. 

Policie tvrdí, že střelbu plánoval poté, co se jeho synovec zapletl do rvačky se Shakurem v kasinu. V pátek zatčený Davis se během několika dní objeví před soudem, uvedla BBC. 

Bývalý losangeleský policejní detektiv Greg Kading, který roky vyšetřoval Shakurovu vraždu, řekl agentuře Associated Press, že ho zatčení pana Davise nepřekvapilo. "Všichni ostatní přímí spiklenci nebo účastníci jsou mrtví," řekl Kading. Žalobce Marc DiaGiacomo u soudu popsal Davise, jako bývalého vůdce pouličního gangu South Side Compton Crips.

Na tiskové konferenci v pátek policista Jason Johansson řekl, že vytrvalost jednotky ve vyšetřování se „nakonec vyplatila“ a vysvětlil, co vedlo k průlomu. Řekl, že Orlando Anderson, zesnulý synovec podezřelého a Shakur byli zapojeni do rvačky v kasinu krátce předtím, než byl rapper 7. září 1996 zastřelen. 

Johansson ukázal reportérům záznam z hotelové bezpečnostní kamery, jak byl Anderson bit. Řekl, že to nakonec vedlo k odvetné střelbě na Shakura, když čekal ve svém autě na červené. Policejní důstojník uvedl, že se rychle ukázala spojitost s gangem, což bylo několikrát přezkoumáno. Avšak v roce 2018 přišly nové informace, které případ „oživily“. Johansson také zmínil „přiznání“ Davise médiím, kdy uznal, že byl ve vozidle, odkud se střílelo.

Rapper Shakur, více známý také pod uměleckým jménem 2Pac, vydal své debutové album v roce 1991. Během kariéry prodal celosvětově více než 75 milionů alb a zaznamenal úspěchy v žebříčcích s hity, mezi které patří "California Love," "All Eyez On Me" a "Changes." Rovněž se uplatnil jako herec ve filmech jako "Juice," "Poetic Justice," "Above The Rim," "Gridlock'd" a "Gang Related".

Témata: 2pac (Tupac Shakur) Policie USA