"Víme, že nejste v jednoduché situaci." Alain Delon dostal vzkaz z Ukrajiny!

Alain Delon

Autor: Pavel Krejčí

22. dubna 2024 13:33

Legendární Alain Delon se dočkal další velké pocty. Ukrajina se rozhodla mu udělit nejvyšší státní vyznamenání. Ve čtvrtek to uvedl ukrajinský velvyslanec v Paříži Vadym Omelčenko, který vyzdvihl hercovou podporu Kyjeva během probíhající války se sousedním Ruskem. 

"Od prvního dne války Delon mnohokrát promluvil na podporu Ukrajinu. Pro nás je symbolem, je důležitý," uvedlo velvyslanectví, které připomnělo, že slavný francouzský herec se předloni zúčastnil i interaktivní debaty s prezidentem Volodymyrem Zelenským. 

"Pane Delone, drahý Alaine, vím, že nejste v jednoduché situaci, a chci vám říct, že nejste sám. Máte mnoho obdivovatelů a lidí, kteří vás mají rádi. Já a moji lidé jsme vždy na vaší straně," řekl Omelčenko, který zjevně poukazoval na zdravotní stav legendy francouzské kinematografie.

Čtěte také

Delon před několika lety prodělal kardiovaskulární příhodu s lehkým krvácením do mozku. Zdravotní stav ikony se od té doby jen zhoršuje. Podle posledních zpráv francouzských médií, která se odkazují na jeho blízké, má velké potíže s mluvením a je velice unaven. Loni se dokonce objevila informace, že měl lékaři říct, že chce zemřít. 

Delon má za sebou desítky let v kinematografii. Nejvíce ho proslavily filmy Gepard, Dva muži ve městě či Borsalino. Před pěti lety dostal na filmovém festivalu v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Témata: Alain Delon