Vévodkyně Kate to chtěla utajit? Nakonec ale šla s pravdou ven!

Kate Middleton 4

Autor: Libor Frýdl

22. dubna 2024 19:08

Je to přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

"Byla doslova dotlačena k tomu, aby veřejně vystoupila a sdělila svoji diagnózu poté, co se údajně pokusili nelegálně vlámat nějakým hackerským útokem do její zdravotnické dokumentace na klinice, kde se léčí," uvedla Irena Cápová pro CNN Prima News. 

Podle expertky není do této chvíle zřejmé, kdo za útokem stál. Naznačila, že to mohla být například britská bulvární média. "Nicméně ona vystoupila, protože k tomu byla společností dotlačena," dodala odbornice. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Kate Middleton