Veronika Žilková jde Rakušanovi po krku! Jak to je s policií?

Veronika Žilková 4

Autor: Pavel Krejčí

19. února 2024 18:28

Veronika Žilková zatáhla už o víkendu do rodinných záležitostí i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli údajnému policejnímu zásahu, který si podle herečky objednal expartner dcery Jaromír Soukup. Vicepremiér si to nenechal líbit, ale to poté ani Žilková. 

Rakušan se v neděli ozval prostřednictvím instagramového profilu. "Podle některých jsem jako ministr vnitra neschopný, podle jiných zase všehoschopný," konstatoval na úvod s určitým nadhledem.

"Čeho určitě schopný nejsem, je úkolování policie, co má, nebo naopak nemá dělat. Policie ví, jaké jsou její povinnosti. Laická veřejnost o tom má pořád zkreslené představy, jak zjišťuju i během svých Debat bez cenzury," pokračoval vicepremiér. 

Čtěte také

Na závěr poslal vzkaz přímo Veronice Žilkové. "U vás, vzhledem k tomu, že byl váš exmanžel ministrem zahraničí a obrany, bych očekával větší vhled do kompetencí představitelů vlády. V každém případě vám všem upřímně přeji co nejpoklidnější dořešení všech rodinných sporů," dodal Rakušan. 

Herečka se s jeho vysvětlením nesmířila a podle posledního vzkazu fanouškům si trvá na svém. "Omlouvám se za nadnesené slovo. Ministr neúkoluje policii, jen je policii nadřízen a ona mu podřízená," napsala na sociální síti. 

Témata: Veronika Žilková Vít Rakušan (STAN) Agáta Hanychová Jaromír Soukup (podnikatel moderátor)