Veronika Jeníková prochází těžkým obdobím: Nejen kamarádka Šulcová. Zemřel jí i tatínek!

Veronika Jeníková

Autor: Pavel Krejčí

9. srpna 2023 14:40

Veronika Jeníková prožívá opravdu těžké, ale především smutné období. Vyrovnává se nejen s úmrtím kamarádky z herecké branže, ale především s odchodem blízkého člověka, k němuž navíc došlo za velice nešťastných okolností. 

Jeníkovou velice zasáhlo úmrtí kolegyně Jany Šulcové, kterou dříve navštěvovala v její vile, když herečka žila úplně sama. "Jezdívala jsem s ní k lékařům a doma ji několikrát týdně navštěvovala. Povídaly jsme si hodiny. To jí pomáhalo," prozradila Blesku.

V posledních měsících už s ní udržovala kontakt jen telefonicky, protože o Šulcovou bylo dobře postaráno. "Já měla svoje problémy s nemocnými rodiči," zmínila se při té příležitosti. 

To se ovšem ještě nevědělo, že jeden z nich za nešťastných okolností odešel ze světa. Mamince Jeníkové byla před časem diagnostikována Alzheimerova choroba, přičemž její manžel se rozhodl ji následovat do specializovaného centra a být tak nápomocen.

Nemoc se však může projevovat i náhlými záchvaty agrese. "(Maminka) se prala s tátou o pyžamo. On upadl, zlomil si tři žebra a dostala se mu voda do plic," svěřila se Jeníková s tím, že život tatínka se už nepodařilo zachránit. 

Témata: Veronika Jeníková Jana Šulcová